De artikelenreeks in het Archievenblad van 2008 en de definitie van het E-depot In 2005 verschenen in het Archievenblad vijf artikelen over het project E-depot Rotterdam. Daarna volgde een betrekkelijke radiostilte, althans in de kolommen van dit tijdschrift. Dat betekende geenszins dat er niets is gebeurde: het tegendeel was waar. En evenmin dat er geen ruchtbaarheid aan het project werd gegeven, want herhaaldelijk organiseerde het gemeentearchief bijeenkomsten die ook voor collega's open stonden. De cursus digitaal depot van de Archiefschool was elke keer een dag te gast in Rotterdam en de casus 'Rotterdam' was een vast onderdeel van de cursus Informatiestrategie voor archiefmanagers. Na enkele jaren is een duidelijke koers zichtbaar en is het tijd voor reflectie en nieuwe publicatie. Vandaar een nieuwe reeks van niet minder dan zeven, in deze bundel uitgebreid tot acht, artikelen waarvan de titel, één uitgezonderd, steevast eindigt met een vraagteken, want de ontwikkeling van het E-depot blijft een zoektocht. Voor het gemak van de lezer volgen hieronder de titels van de in 2005 in het Archievenblad verschenen artikelen. Digitaal depot: Het project E-depot bij het Gemeentearchief Rotterdam door Peter Horsman en Klaartje Pompe (maart 2005) E-depot: E-depot Rotterdam. Een depot zonder stellingen door Ivo Zandhuis (mei 2005) E-depot: E-depot Overijssel. Metadata: de toegang tot het e-depot door Ivo Zandhuis (juni 2005) E-depot: E-depot Rotterdam. Nieuwe redactionele vormen door Ivo Zandhuis (juli 2005) E-depot: E-depot Rotterdam. De relatie met de archiefvormer door Ivo Zandhuis (oktober 2005) 27

Archiefschoolschrift | 2010 | | pagina 15