Agenda <s° atr:a Alle mensen IAV 80 years Conference December 3 4 2015 Bijeenkomsten Dit jaar viert Atria, kennisinstituut voor emancipatie en vrouwengeschiedenis, het 80-jarig jubileum van de collectie IAV (Internationaal Archief voor de Vrouwenbeweging). Dit is een van de oudste collecties over vrouwen en gender wereldwijd. Naar aanleiding daarvan wordt op 3 en 4 december 2015 een conferentie georganiseerd: 'Sharing the Past, debating the present, creating the future'. Archiefprofessionals zijn welkom. Registreren kan via www. iav80conference.nl/79939. Wie zich voor 14 september aanmeldt, ontvangt 20% korting. Op 7 en 8 december vindt in Rotterdam de internationale conferentie DISH (Digital Strategies for Heritage) plaats. Het thema van DISH 2015 is Money and Power. De bijbehorende tracks zijn: Lose your modesty!; Stand up for yourself!; Lose control, gain influence!; Power to the people!. Tickets zijn verkrijgbaar via www.dish2015.nl/register. Let op: vanaf 1 november gaan de prijzen omhoog. Op de eerste dag van de conferentie wordt een diner georganiseerd op een externe locatie. Hiervoor is een beperkt aantal tickets beschikbaar. DISH 2015 Archief 2020 Een overzicht in vogelvlucht van evenementen, congressen en andere bijeenkomsten die een relatie hebben met de programma lijnen van Archief 2020. Kijk voor meer informatie op www.archief2020.nl. Congres 'Zaakgericht werken voor de Overheid' In 1931 Congrescentrum Brabanthallen in Den Bosch passeren verschillende onderwerpen rondom zaakgericht werken de revue: veranderprocessen, procesoptimalisatie, ketensamenwerking, privacy en veiligheidsvraagstukken. Tijdens het congres leert u hoe u de Gender Equality and Women's His landse trauma: Srebrenica. Martin Sommer interviewt de vijf kanshebbers op de Libris Geschiedenis Prijs en radioprogramma OVT zendt live uit. Een conservator van het Rijksmuseum toont bijzondere schilderijen en voorwerpen die in de Gouden Eeuw uit Azië kwamen. Info: www.historischnieuwsblad.nl ;ÏLS YÏÏ i L' <- -r r if 1 - y 5' 11, 18 en 25 oktober NPO DOC: De Eyeopener Naar aanleiding van de Maand van de Geschiedenis presenteert documentaire kanaal NPO Doc een nieuwe reeks van De Eyeopener. In deze serie praat journalist Sarina Vitta met mensen uit verschillende disciplines over documen taires die hen de ogen hebben geopend en hun leven en werk hebben beïn vloed. Na afloop van het gesprek is de betreffende documentaire te zien. Vitta praat onder meer met Marja Vuijsje, bekend van de biografie Joke Smit. De documentaire 444-Day Face-Off, over de gijzeling van de Amerikaanse ambassade in Teheran, legde de kiem voor haar nieuwste boek Het rijbewijs van Nematollah. De gesprekken en documentaires zijn te zien op zondag 11, 18 en 25 oktober omstreeks 21.15 uur. Info: www.npodoc.nl Bert de Vries stapt per 1 november 2015 over naar het Stadsarchief Amsterdam. Sinds 2007 is De Vries directeur van het Historisch Centrum Overijssel. Daarnaast vervult hij sinds maart 2015 ook de functie van directeur van de IJsselacademie. Hans Berende vertrekt als archiefinspecteur bij Erfgoed centrum Achterhoek en Liemers. Hij wordt docent archivistiek aan de Archiefschool. 3 en 4 december 2015 Conferentie ter ere van 80 jaar IAV Locatie: Amsterdam (Beurs van Berlage en Atria) Info: www.iavconference.nl 7 en 8 december 2015 Aankondiging DISH 2015 Info: www.dish2015.nl 22 september 2015 44 2015 nummer 7

Archievenblad | 2015 | | pagina 44