Vakantie in Noorwegen, 2014. Aan het werk achter het bureau, 2015. Hoe is je team opgebouwd? 'Het RAN bestaat uit twee bureaus - Inventarisatie en Dienstver lening. Daarnaast hebben we twee archiefinspecteurs die een positie buiten deze bureaus innemen. Onze gemeentearchivaris is een van de archiefinspecteurs en heeft veel van zijn overige bevoegdheden en taken gemandateerd aan onze twee bureau- hoofden. Ons managementteam wordt gevormd door de gemeentearchivaris, het bureauhoofd Inventarisatie, het bureauhoofd Dienstverlening en het afdelingshoofd RAN. Bij het RAN werken in totaal een kleine veertig mensen, waarvan er - los van de gemeentearchivaris - zeven in functie zijn als archivaris. Ik ben werkzaam als archivaris bij het bureau Inventarisatie. We vormen met zijn allen een heel enthousiast, geïnteresseerd en open team dat bestaat uit een goede mix van wat jongere en iets oudere krachten met hele diverse achter gronden. De onderlinge verstandhoudingen zijn erg goed en iedereen is ook bijzonder toegewijd als het om zijn of haar werk gaat. Ook buiten het werk om treffen we elkaar als collega's regelmatig en worden er verschillende activiteiten georganiseerd.' Wat zou je willen veranderen? 'Ik leg voor mijzelf de prestatielat nog weleens buitengewoon hoog. Af en toe neem ik iets te veel hooi op mijn vork. Daar kan en wil ik nog aan werken, zodat ik nog meer voldoening uit mijn werk kan halen. Voor de rest ben ik meer dan tevreden.' Wat zijn je toekomstplannen? 'Om te beginnen heb ik het uitstekend naar mijn zin bij het RAN en ik zou er dan ook graag nog een tijdje willen blijven werken. Het is een zeer dynamische werkomgeving die veel ruimte biedt voor persoonlijke ontwikkeling en het vergroten en verbeteren van mijn kennis en vaardigheden, vooral op digitaal terrein. Daarnaast liggen er ook nog genoeg mooie uitdagingen. Ik denk daarbij aan een nog betere aansluiting van ons collectiebeheer systeem op onze wensen en behoeften, uitbouw van onze kennisbank met nog meer en betere beschrijvingen van en toegangen op diverse oorlogsbronnen, en vooral ook het leveren van een verdere bijdrage aan het digitaal verduurzamen van de gemeentelijke organisatie en de werkprocessen. Verder heb ik eind vorig jaar en begin dit jaar enkele colleges als gastdocent bij mijn oude opleiding op de Hogeschool van Amsterdam mogen verzorgen. Dat vond ik bijzonder leuk en leerzaam om te doen en smaakte zeker naar meer. Wie weet dat zich in de toekomst nog eens zo'n kans voordoet. Twee jaar geleden ben ik ook begonnen met het geven van rondleidingen tijdens Open Monumentendag, dat ga ik voortzetten. Ten slotte hoop ik nog verschillende mooie reizen te kunnen maken en op sportief vlak mijn grenzen verder te verleggen. Wat ik in ieder geval bij dit alles ga proberen te doen is genieten, want waar ik steeds meer van doordrongen ben geraakt is dat niets in het leven vanzelfsprekend is. Ik koester dan ook in het bijzonder alle fijne familie, vrienden, kennissen en collega's om me heen, evenals het feit dat ik bovenal gezond ben. Dat het maar lang zo mag blijven.' Fransien Smeets redacteur Archievenblad en beheerder archieven en collecties Erfgoedcluster Weert. Halve marathon Nijmegen, 2015. nummer 6 201 5 41

Archievenblad | 2015 | | pagina 41