Burgerlijke Stand Freek Huitink Rondleiding in het orchiefdepot, 2013. Nijmegen naar het direct aan de overkant van de rivier de Waal gelegen dorp Lent. In meerdere opzichten maakte ik toen een nieuwe start.' Vertel eens over je werkzoomheden. Zijn er zaken die sterk je voorkeur hebben? 'Mijn werkzaamheden als archivaris bij het RAN lopen erg uiteen. Een groot deel van mijn tijd besteed ik aan de uitvoering van het functioneel beheer van ons collectiebeheersysteem Atlantis. Als functioneel beheerder houd ik me bezig met het inhoudelijk beheer van onze gegevensverzamelingen, het begeleiden van collega's met betrekking tot het gebruik van de applicatie, het bewaken van het juiste gebruik en de juiste werking van de applicatie, het uitvoeren van acceptatietesten, doorontwikkeling van het systeem en conversies van bestaande en nieuwe (meta)data. Ik heb vaak contact met de leverancier en met diverse collega's van andere archiefinstellingen die gebruikmaken of mogelijk gebruik willen gaan maken van hetzelfde collectie beheersysteem. Naast functioneel beheerder ben ik ook digitaal adviseur. In die hoedanigheid bied ik handreikingen voor de vorming van digitale particuliere en overheidsarchieven en houd ik me bezig met de voorbereiding voor een toekomstig e-depot. Dat laatste gebeurt zowel intern als extern. Zo ben ik samen met enkele collega's van het RAN aan het kijken hoe we zo goed mogelijk onze gedigitaliseerde gegevensbestanden alsook geacquireerde digitale archieven gereed kunnen maken voor toekomstige opname in een e-depot. Daarnaast werk ik samen met collega's van andere gemeente lijke afdelingen en bureaus aan de verbetering van de duur zaamheid en kwaliteit van het digitaal informatiebeheer bij de gemeente Nijmegen. Het RAN is namelijk geen zelfstandige organisatie, maar vormt een afdeling binnen de gemeente Nijmegen. De tijd die ten slotte nog overblijft, besteed ik momenteel aan het nader toegankelijk maken van bronnen uit en over de Tweede Wereldoorlog en dan vooral oorlogsdag boeken. Verder verzorg ik incidenteel rondleidingen en help ik mee bij manifestaties. Ik vind vooral de gevarieerdheid van mijn werkzaamheden erg leuk, hoewel het soms wel veel schakelen is. Er zijn geen zaken die heel sterk mijn voorkeur hebben, toch zou ik me in de toekomst best nog wel meer willen bezig- Naam: Geboren 31 januari 1981 Geboorteplaats: Doetinchem Burgerlijke staat: ongehuwd Opleiding: HAVO (1998), PABO (niet voltooid), Politieke geschiedenis (master in 2008), Informatie en Media Archivistiek B (2013) Werk: archivaris, Regionaal Archief Nijmegen Hobby's: hardlopen, muziek, lezen, wandelen, gezelschapspelletjes houden met het digitaal informatiebeheer van de gemeente. Om te voorkomen dat digitale informatieobjecten voortijdig verloren gaan is het immers nog belangrijker geworden dat het beheer meteen vanaf het moment van creatie goed is geregeld.' Hoe is de werkcultuur binnen het RAN? 'Ik krijg veel vrijheid als het gaat om de indeling en invulling van mijn werkzaamheden. Ik heb de ruimte om veelvuldig informatieve bijeenkomsten buiten het RAN te bezoeken. Ook is er voldoende gelegenheid voor de inbreng van eigen ideeën en meningen tijdens vergaderingen. Er is sprake van veel onderling respect en vertrouwen en daar gedij ik erg goed bij. De onderlinge samenwerking met collega's verloopt ook heel prettig en de saamhorigheid is groot. Ik voel me wat dat betreft prima op mijn plek bij het RAN en kan er goed mijn ei kwijt.' 40 2015 nummer 6

Archievenblad | 2015 | | pagina 40