Inhoud Wm 10 Doe open! Een pleidooi voor actieve openbaar heid Archivering en de Omgevingswet Kennis is Kracht. 350 archivarissen in Amersfoort 'Ik ben meer dan tevreden.' In gesprek met Freek Huitink Op maandag 18 mei 2015 vond het festival 'Doe Open!' plaats. In Pakhuis de Zwijger in Amsterdam kwamen bestuur ders, burgers en belangen groepen bijeen om te praten over het belang van open communicatie bij maat schappelijke vraagstukken. Algemene rijksarchivaris Marens Engelhard gaf enkele prikkelende bespiegelingen op het thema actieve open baarheid. Marens Engelhard 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 06 Nieuws uit het veld 10 Doe open! Een pleidooi voor actieve openbaarheid, Marens Engelhard 14 Kennis is Kracht. 350 archivarissen in Amersfoort, Redactie Archievenblad 18 Archieven: een voortdurende bron van zorg, Charles Jeurgens 22 'Vervreemding van archiefbescheiden, Noor Schreuder 24 Archivering en de Omgevingswet, Roland Bisscheroux 27 Variatie troef bij de Restauratiebeurs 2015, Bert Lijnsvelt 28 Hergebruik van overheidsinformatie, Tjeerd Schiphof 32 Column 33 KVAN Nieuws SNAAI Lab 34 Uitgelezen 36 Agenda 37 Burgerlijke Stand: 'Ik ben meer dan tevreden.' In gesprek met Freek Huitink, Fransien Smeets nummer 6 201 5 3 In 2018 wordt naar verwachting de Omgevingswet ingevoerd. Deze wet vervangt onder andere de huidige Wet ruimtelijke ordening (Wro) uit 2008 en de Wet algemene bepalingen om- gevingsrecht (Wabo) uit 2010. Wat gaat er veranderen? De KVAN-dagen zijn het jaarlijkse feest der (h)erkenning voor beroepsbeoefenaren werkzaam in het archiefwezen. Het thema van de KVAN-dagen op 8 en 9 juni 2015: 'Kennis is Kracht'. Plaats van handeling: theater en zalencomplex De Flint in Amersfoort. Een terugblik. Als kind wilde hij kok worden, later brandweerman. Hij werd uiteindelijk archivaris en is daar bijzonder content mee. Bij het Regionaal Archief Nijmegen werkt Freek Huitink bevlogen aan uiteenlopende archivistische uitdagingen. Een portret. Redactie Archievenblad Fransien Smeets

Archievenblad | 2015 | | pagina 3