Traktatie op de basisschool. In wat voor gezin ben je opgegroeid? 'Ik ben in een heel sociaal en liefdevol gezin opgegroeid. Mijn ouders hebben altijd geprobeerd mijn twee jaar oudere zus en ik met zo veel mogelijk dingen kennis te laten maken, zodat we een brede oriëntatie kregen. We gingen veel wandelen, naar musea, dagjes uit en kregen bijvoorbeeld ook de ruimte om een muziekinstrument te leren spelen. Zo koos ik voor keyboard- en later gitaarles. Van mijn moeder en opa kreeg ik vooral een gezonde dosis nieuwsgierigheid mee en van mijn vader liefde voor en kennis van muziek. Daarnaast heb ik het altijd zeer gewaardeerd dat mijn ouders een breed sociaal netwerk onderhielden en mij daar ook bij betrokken. Het heeft me geleerd hoe fijn en belangrijk het is wanneer je omringd wordt door familie, vrienden en kennissen en daar ook een goede band mee weet te onderhouden. Het was bij ons thuis ook heel vanzelfsprekend dat je voor anderen klaarstond.' Wat doe je in je vrije tijd? 'In mijn vrije tijd luister ik veel naar muziek en bezoek ik graag poppodia en kleinschalige muziekfestivals. Ik vind het vooral leuk om naar optredens van bandjes en muzikanten te gaan die nog niet of pas net zijn doorgebroken bij een groter publiek. Mijn muzieksmaak is heel breed. Ik hou van pop, rock, blues, folk en singer-songwriter en ben in het bijzonder fan van artiesten die niet alleen kwalitatief goede nummers maken, maar ook bezieling uitstralen. Denk daarbij bijvoorbeeld aan iemand als Bruce Springsteen. Naast muziek ben ik ook een liefhebber van bord- en kaartspellen, zoals Ticket to Ride en Boonanza. Ik vind het altijd erg gezellig met vrienden of familie rond de spreekwoordelijke keukentafel te zitten en spelletjes te spelen. Ik heb ook een neef die zelf spellen maakt en die ik zo nu en dan help bij het uittesten van nieuwe creaties. Een andere passie is hardlopen. Door het jaar heen probeer ik aan verschillende hardloopevenementen deel te nemen, waaronder de Nijmeegse Zevenheuvelenloop (15 kilometer). In maart van dit jaar heb ik voor de eerste keer een halve marathon gelopen. Of ik ooit voor een hele marathon ga weet ik nog niet, maar het lijkt me wel een mooie uitdaging. Verder bezoek ik in mijn vrije tijd musea, theatervoorstellingen (vooral cabaret), kijk ik films en spannende misdaadseries en lees ik graag (histori sche literatuur, biografieën en thrillers). Ook vind ik het fijn om Schoonmaakklus op de boerderij bij opa en oma. te rommelen in huis en tuin en om wandelingen, fietstochten en reizen te maken.' Je werkt in Nijmegen. Hoe ben je daar terechtgekomen? 'Ik ben in Nijmegen terechtgekomen door mijn studie geschiedenis aan de Radboud Universiteit. Nijmegen is een erg fijne stad om te wonen en te vertoeven. Het heeft een rijk verleden als oudste stad van Nederland, een compact en levendig centrum, een mooie, natuurrijke omgeving en goede verbindingen met de rest van Nederland. Daarom ben ik er na mijn studie in eerste instantie blijven wonen. Het hielp ook mee dat veel studievrienden eveneens na hun studie in stad en omgeving woonachtig bleven. Het belangrijkste was echter dat ik er vrij snel aan de slag kon. In eerste instantie voor een tijdelijke archiefklus bij Rabobank Rijk van Nijmegen. Niet veel later kon ik bij het Regionaal Archief Nijmegen begonnen met het ompakken en tussenvoegen van bouwdossiers aan het bestaande bouwvergunningenarchief. Die periode bij het RAN heb ik aangegrepen om meer over het reilen en zeilen achter de schermen van een archiefinstelling te weten te komen. Het klikte goed met de mensen daar en men was ook tevreden over de werkzaamheden die ik had verricht. Niet lang daarna werd ik dan ook voor een nieuw project teruggevraagd. Al snel was ik om en wilde ik graag structureel in de archiefsector blijven werken. Om die reden besloot ik de deeltijdopleiding Informatie Media in combinatie met Archivistiek B aan de Hogeschool van Amsterdam te gaan volgen. Ik had vervolgens het geluk dat twee medewerkers bij het RAN na elkaar met zwangerschaps verlof gingen en ik hun werkzaamheden tijdelijk over mocht nemen. Zo deed ik extra ervaring op als studiezaalmedewerker en met educatie- en digitaliseringsprojecten. Toen de invalperiode erop zat, hield het voor mij voorlopig op bij het RAN. Ik kon toen gelukkig vrij snel daarna aan de slag als bibliothecaris bij de Gelderland Bibliotheek in Arnhem. Daar heb ik uiteindelijk maar relatief kort gewerkt, maar wel met heel veel plezier. Met enkele oud-collega's heb ik nog steeds goed contact. Het bibliotheekwezen trok me uiteindelijk toch wat minder dan het archiefwezen. Toen een jaar na mijn vertrek een van de archivarissen bij het RAN met pensioen ging en mij de mogelijk heid werd geboden om terug te keren, was de keuze dan ook snel gemaakt. Vlak daarna ben ik ook verhuisd van de stad nummer 6 201 5 39

Archievenblad | 2015 | | pagina 39