Op de kleuterschool. Ben je in Nijmegen geboren? 'Nee, ik kom oorspronkelijk niet uit Nijmegen maar uit de Achterhoek. Ik ben geboren in Doetinchem en achtereenvolgens opgegroeid in Terborg en Ulft. In die laatstgenoemde plaats - wellicht bij sommigen bekend door de DRU Cultuurfabriek - heb ik tot mijn 23e levensjaar gewoond. Hoewel ik nu al weer enige tijd weg ben uit de Achterhoek, voel ik me nog steeds erg verbonden met de streek. Dat komt vooral omdat ik er zo'n belangrijk deel van mijn leven heb doorgebracht en ik momen teel nog veel familie en vrienden in de Achterhoek heb wonen. Zodoende ben ik er nog altijd met enige regelmaat te vinden en volg ik de ontwikkelingen aldaar met bijzondere belangstelling. Sowieso ga ik ieder jaar terug voor de Ulftse kermis. Onder het genot van een biertje tref ik in de grote feesttent dan telkens weer veel (oude) bekenden. Door het prachtige, golvende coulisselandschap is de Achterhoek een ideaal fiets- en wandelgebied. Bij een bezoek trek ik er dan ook dikwijls even op uit met de fiets of maak ik een wandeling. Ook de verrich tingen van voetbalclub De Graafschap houd ik nog steeds nauwlettend in de gaten. Vroeger ging ik daar altijd samen met mijn vader naartoe. Ik denk met veel genoegen terug aan de tijd dat spelers als Edwin Godee, Eric Viscaal, Ali Ibrahim en Hans van de Haar voor de club voetbalden. Hoewel er inmiddels andere voetbaltijden zijn aangebroken ben ik nog altijd supporter, zij het nu wat meer op afstand.' Welke middelbare school heb je gevolgd? 'Na de basisschool in Ulft ging ik naar het Isala College in Silvolde, een niet al te grote middelbare school voor HAVO en VWO. De eerste drie leerjaren volgde iedereen daar een gezamenlijk lesprogramma en pas daarna koos je voor een specifiek onderwijsniveau. Ik heb uiteindelijk de HAVO gedaan. Het was nog de tijd van voor het studiehuis, waardoor je nog grotendeels zelf je examenvakken kon kiezen. Bij mij ging het om Nederlands, Engels, Wiskunde A, Geschiedenis, Economie en Handelswetenschappen. Het Isala Collega was een prettige, open en ook vooruitstrevende school met veel ruimte voor culturele activiteiten. Toen ik er begon kregen we nog les in oude barakken, maar niet veel later gingen we over naar moderne nieuwbouw op dezelfde prachtige locatie als voorheen aan de rand van een bos. Ik fiets er nog weleens langs en dan komen er veel warme herinneringen bovendrijven.' Aspiraties als brandweerman. Was je een gevoeglijke tiener? 'Als tiener was ik een vrij gewone jongen die je zelden kon betrappen op het doen van hele gekke dingen. Ik deed doorgaans altijd netjes mijn huiswerk en hielp thuis ook zonder al te veel morren mee met allerlei kleine klusjes. Mijn ouders hadden als puber wat dat betreft niet veel met mij te stellen. Op de basisschool vond ik het vaak lastig om zelf een bepaalde positie in te nemen binnen de klas; eenmaal op de middelbare school ging me dat veel beter af. De middelbare school heb ik persoonlijk altijd gezien als een frisse, nieuwe start. Hoewel ik niet behoorde tot de meest populaire groep leerlingen kon ik eigenlijk met iedereen - zowel klasgenoten als docenten - goed opschieten. Ik beschikte in die tijd ook over meer zelfver trouwen, vooral opgedaan met sporten. Als kind op de basisschool was ik motorisch minder goed onderlegd en ben ik aan atletiek gaan doen. In het begin was ik met wedstrijden nog regelmatig achterin het deelnemersveld terug te vinden, maar gaandeweg vond ik steeds meer de weg naar voren. Als tiener ben ik bij atletiekvereniging Atletico '73 verschillende keren clubkampioen geworden op de meerkamp. Ik was vooral goed op de onderdelen sprint (100 en 400 meter) en ver- en hoogspringen. Ik heb in die tijd ook een aantal keer mee mogen doen aan de Nederlandse kampioenschappen atletiek, zowel indoor als outdoor.' Met vrienden tijdens de Ulftse kermis, 2012. 38 2015 nummer 6

Archievenblad | 2015 | | pagina 38