Agenda Exposities Bijeenkomsten 18e Nederlands-Duits Archiefsymposium Cursussen Tot en met 29 augustus 2015 GEOrdende Ruimte In de expositie GEOrdende Ruimte wordt een halve eeuw cartografie verbeeld: van de ontstaansgeschiedenis tot aan de huidige productie van plankaarten. Het bijzondere tekenwerk is gemaakt door de afdeling Landmeetkundig Werk van de voormalige Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders. De officiële overdracht van de eerste plankaarten uit 1965 van de provincie Flevoland op 16 april 2015 vormt de aanleiding voor deze tentoon stelling. Locatie: Nieuw Land Erfgoedcentrum Oostvaardersdijk 113Lelystad Info: www.nieuwlanderfgoed.nl Tot en met 27 september 2015 Sisi: de waarheid achter het sprookje Het zoetsappige beeld van Elisabeth (Sisi) van Oostenrijk kent iedereen. De films uit de jaren vijftig met Romy Schneider in de hoofdrol zijn wereld beroemd. Maar hoe was het leven van dit icoon echt? In Paleis Het Loo is de tentoonstelling Sprookje en Werkelijkheid te zien, over het leven van de vroegere keizerin van Oostenrijk en de vrouw van keizer Frans Jozef I. De mythe die na haar dood is ontstaan - een zachtaardige maar onge lukkige prinses die zich niet thuisvoelt aan het strenge hof in Wenen - wordt in het museum onder de loep genomen. Locatie: Paleis Het Loo, Koninklijk Park 1, Apeldoorn Info: www.paleishetloo.nl In Paleis Het Loo wordt het werkelijke verhaal van Sisi verteld. 11 september 2015 Excursie Mundaneum Op 11 september voert de excursie van de KVAN-commissie Buitenland naar het Mundeneum in Mons/Bergen. De geschie denis van het Mundaneum komt ruim schoots aan bod. Daarna volgt een bezoek aan de tentoonstelling Mapping Knowledge, over informatiewetenschap vroeger, nu en in de toekomst. Wil je gebruikmaken van het aanbod van een treinretour Rotterdam-Mons voor 40,00 per persoon 10,00 goedkoper dan de NS-prijs), maak dan voor 15 augustus 40,00 over op NL92 INGB 0001506908, ten name van de KVAN. Vermeld 'Mons' en je naam. Niet-leden van de KVAN dienen tevens 11,00 over te maken voor het bezoek aan het Mundaneum. KVAN-leden die zich vooraf hebben aangemeld via buitenland@kvan.nl krijgen gratis toegang. Info: www.kvan.nl en de groep Internationaalop Archief 2.0 17 en 18 september 2015 Informatie aan zee Op 17 en 18 september organiseert de Vlaamse Vereniging voor Bibliotheek, Archief Documentatie (VVBAD) haar tweejaarlijks congres 'Informatie aan Zee' in Oostende. Informatie aan Zee is een interactieve bijeenkomst voor informatieprofessionals. Het omvat een beursgedeelte en een omvangrijk programma van presentaties, workshops, panels en productpresentaties. Info: www.vvbad.nl 26-27 oktober 2015 Traditiegetrouw vindt iedere twee jaar het Duits-Nederlands Archiefsymposium plaats, dit keer georganiseerd door Stadsarchief Bocholt en het LWL-Archivamt für Westfalen. Deze grensoverschrijdende ontmoeting is steeds weer een boeiende ontmoeting tussen twee archiefculturen. Het thema voor deze editie: 'Archieven als oorden van geschiedenis'. Sprekers van Nederlandse zijde zijn onder andere Dolly Verhoeven (bijzonder hoogleraar Gelderse en Nijmeegse geschiedenis), Bert Looper (directeur Tresoar) en Vincent Robijn (gemeentearchivaris bij Archief Eemland). Voor programma en aanmelding zie de website van het Gelders Archief. Locatie: LWL-Museum für Kunst und Kultur, Munster Info: www.geldersarchief. nl/agenda September 2015 Cursus fotobeheer GO opleidingen organiseert in september een driedaagse cursus over het beheren en toegankelijk maken van fotocollecties. Deelnemers leren verantwoord (digitale) foto's te bewaren die snel terugvindbaar zijn. Zowel het succesvol ordenen van foto's als auteursrechtelijke aspecten worden behandeld. Deelnemers krijgen op praktische wijze oplossingen aan gereikt voor problemen uit de dagelijkse praktijk. Startdatum: n.n.b. (september-oktober 2015) Kosten: 1.350,00 Locatie: Amsterdam, Voorburg Info: goopleidingen.nl J W1 Bijzonder tekenwerk in de expositie 'GEOrdende Ruimte'. 36 2015 nummer 6

Archievenblad | 2015 | | pagina 36