Inhoud l' 'J i Archiefinstellingen profileren zich. Resultaten van een positioneringsonderzoek 'We moeten de ideeën van Nederlandse archivarissen exporteren naar het buitenland.' In gesprek met Fiorella Foscarini Archivarissen en biblio thecarissen in het stripverhaal 'Ontdekken is niet alleen het vinden, maar ook het zoeken.' In gesprek met Christian van der Ven Duurzaamheidscentrum, schatbewaarder, digidienst verlener, gratis museum: diverse manieren waarop mensen naar archief instellingen kijken. Archief instellingen kunnen zich onderscheiden met een eigen profiel dat de toegevoegde waarde voor opdrachtgevers toont. In opdracht van Archief 2020 en BRAIN heeft Berenschot een positionerings model ontwikkeld. Bastiaan Vinkenburg en Daniële Streep F Fiorella Foscarini is na de zomervakantie begonnen als universitair docent Archief wetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Fiorella is de opvolger van Charles Jeurgens, die begin dit jaar de UvA verliet om bij het Nationaal Archief hoofd onderzoek te worden. Theo Thomassen stelt zijn nieuwecollega met dit interview aan de lezers van het ArchievenMada oor. Theo Thomassen I Een bibliotheek of archief is niet de favoriete plaats voor een scenarist of striptekenaar om er avonturen te laten plaatsvinden. Als dat wel gebeurt voeren stereotypen en clichés de boven toon: stof dat neerdwarrelt op boeken en lezers, en een wereldvreemde archivaris met obligate stofjas. Na een afgesloten loopbaan als bibliothecaris ging Jozef Peeters op zoek naar het beeld van bibliotheken en bibliothecarissen in de wereld van het boek. Het begon ooit met een dinosaurusencyclopedie. Toen al bleek zijn aanleg voor ordenen en beschrijven. In combinatie met interesse voor computers ontwikkelde Christian van der Ven zich tot digitale archief pionier. Hij nam het initiatief tot Archief 2.0, maar draagt nu na zeven jaar het stokje over. 'Het lijkt bijna een soort van einde, maar voor mijn gevoel sta ik pas aan de grens van wat tra Burgerlijke 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 Archiefinstellingen profileren zich. Resultaten van een positioneringsonderzoek, Bastiaan Vinkenburg en Daniële Streep 14 'We moeten de ideeën van Nederlandse archivarissen exporteren naar het buitenland.' In gesprek met Fiorella Foscarini, Theo Thomassen 19 Leren en delen. Community of Practice ICT-opdrachtgeverschap, Tine van Nierop 20 Meer dan de som der delen. De opleiding Archiefassistent, Marieke de Haan 22 Archivarissen en bibliothecarissen in het stripverhaal, Jozef Peeters 27 Niets nieuws onder de zon, Niels van Driel 28 Column 31 KVAN Nieuws 33 Uitgelezen 35 Agenda 37 Burgerlijke Stand: 'Ontdekken is niet alleen het vinden, maar ook het zoeken.' In gesprek met Christian van der Ven, Caroline Leistra nummer 9 201 4 3

Archievenblad | 2014 | | pagina 3