Burgerlijke Stand Christian van der Ven Naam: 21 februari 1978 gelukkig samenwonend leraar geschiedenis, archivaris Werk: coördinator studiezaaldienstverle ning en inlichtingenwerk en natuurlijk betrokken bij al wat digitaal is bij het BHIC, cursusdocent bij de Archiefschool Hobby's: wandelen, tennissen, fietsen, lezen, stedentrips, tekenen, kunst en cultuur van een nieuwe archivaris. Heftige conflicten en negatieve energie en ik heb van de nood een deugd gemaakt en mijn toekomst buiten het Waalwijkse archief gezocht.' Doktertje spelen op de basisschool. Christian staat uiterst links. Vertel eens meer over de eerste stappen in het archiefwezen. ik databaseapplicaties voor lokale bedrijven. Orderfacturering, rooster planning, relatiebeheer en zo meer. Na vervolgens daarnaast ook een half jaar in het onderwijs te hebben gewerkt, bleken deze twee banen naast elkaar toch te veel van het goede. Vanwege de baangarantie koos ik toen fulltime voor de automatisering. Dat bleek me uiteindelijk toch weer te weinig sociaal, te weinig historisch en vooral te commercieel. Bij toeval werd ik gevraagd te solliciteren bij het Waal wijkse gemeentearchief als automatise ringsmedewerker, een functie waarin geschiedenis en computers samen kwamen in het beste van twee werelden. In de praktijk kwam dat neer op een allround functie met als speciale taak ook de automatisering en digitali sering op te pakken. Daarbij was ook de positie van archivaris al jaren vacant, dus voor zelfstandig denken en doen was alle noodzaak en ruimte. Het bleek de ideale samenloop van omstandigheden.' Vast ritueel tijdens Open Monumentendag in de Citadel: ballonnen blazen, hier in 2006. 'Die eerste periode op wat bekend stond als het leukste archief van Brabant was de beste. Daar voelde ik me als een vis in het water en het moet gezegd, vooral op de studiezaal. Met bezoekers en vrijwilligers kon ik al snel lezen en schrijven, het toverwoord was aandacht. Dit is voor mij nog altijd de kern van succesvolle dienstverlening. Of het nu dagjesmensen waren die ooit voor een worstenbrood aan mijn loketje in De Efteling stonden, of bezoekers van ons studiezaaltje in Waalwijk, met echte aandacht is de helft al gewonnen. En met hun hulp werden veel vastgelopen projecten door het kleine team van medewerkers in recordtempo vlot getrokken. Verpakken, verfilmen, indiceren en zo meer, het archief begon weer te leven. Die situatie veranderde met de komst Aan het werk in de 'koffieshop' van restaurant Het Witte Paard in De Efteling. nummer 9 2014 39

Archievenblad | 2014 | | pagina 39