dan wel mee met voetbal. Soms kon ik de bal - vaak tot mijn eigen verbazing - aardig raken. Mijn vader had een aantal schuren en schuurtjes. In een van die schuurtjes had ik een museumpje ingericht met oude landbouwgereed schappen en andere spulletjes uit grootmoeders tijd. Ik was toen een jaar of twaalf. De interesse voor het verleden is er dus al van jongs af aan. Overigens ben ik nu al meer dan 25 jaar bestuurslid van het Streekmuseum Goeree- Overflakkee.' 'Ik was geen echte puber in de negatieve zin van het woord. Ik ging regelmatig uit met een grote groep jongelui naar de discotheek, kroeg of film. Zo nu en dan bezocht je een schuurfeest, zoals die op het platteland nog steeds voorkomen. Ik was niet geïnteresseerd in sport. Wel ontstond toen mijn interesse voor de muziek. Ik bespeel zelf geen instrument maar ik luisterde er veel naar. Een groot aantal groepen en artiesten die ik in die tijd goed vond, beluister ik nu nog wel. Mijn smaak is op dat punt niet veel veranderd.' architect te worden. Tot op de dag van vandaag heb ik profijt van hetgeen ik daar geleerd heb. Je kunt mensen die informatie over bouwvergunningen/ tekeningen willen hebben beter helpen en het is gemakkelijker zoeken tussen de technische tekeningen en berekeningen. Ik ben nog altijd geïnteresseerd in bouwkunde en bouwkunst. De school was leuk en het ging goed, maar het dagelijks reizen met de bus ging mij op een gegeven moment tegenstaan. Op het gemeentehuis, waar ik reeds vakantiewerk had verricht, zochten ze een schoolverlater op post- en archief zaken. 'Als ik de mts verlaat ben ik ook een schoolverlater', was mijn redenering en ik solliciteerde. Toen ik werd aange nomen ben ik direct met de opleiding SOD I begonnen en aansluitend SOD II. Ik heb nog overwogen om een avond cursus mts te volgen, maar daar is het niet van gekomen. Daarna heb ik VVA gedaan, dat staat voor Voortgezette Vorming Archiefbeheer, het wordt ook gegeven door SOD en richt zich op het algemeen beheer van semistatische archieven. Ik moest nog examen doen toen ik al was begonnen met de opleiding Middelbaar Archiefambtenaar. Ik vond niet alleen de opleiding praktisch, afwisselend en bijzonder leerzaam, we hadden ook een leuke klas. De studie weken op Woudschoten waren heel leuk, en vanzelfsprekend zeer leerzaam! Op mijn 25e had ik dit diploma op zak. Later heb ik nog enkele korte cursussen gevolgd, maar geen belangrijke opleidingen meer.' - i 'Ik ben al meer dan 20 jaar geleden op eigen initiatief begonnen met het schrijven van artikelen in een regionale krant over de lokale historie. Het schrijven is een wat uit de hand gelopen hobby. Het meeste schrijfwerk doe ik thuis in mijn vrije tijd. Op mijn werk heb ik de bronnen bij de hand, dus ik kan altijd verder zoeken. Naast enkele fotoboekjes heb ik boeken over specifieke onderwerpen geschreven, zoals over de ontwikkeling van het toerisme, de rechtspraak, molens en industrieel erfgoed. In concept heb ik nu liggen: Goeree-Overflakkee tijdens de Eerste Wereldoorlog en de voormalige Joodse gemeenschap op het eiland. Over deze twee onderwerpen was maar heel weinig bekend. Door verscheidene bronnen te raadplegen heb ik een goed beeld kunnen schetsen. Het aardige aan het kiezen van verschillende onder werpen, is dat je je in meer zaken moet verdiepen. Voor de ene publicatie lees je zoveel mogelijk over molens, bij het andere onderwerp doe je onderzoek naar bijvoorbeeld de Watersnoodramp van 1953. Bij het boek over de Joden heb ik inmiddels nauwe contacten met familieleden en ben ik betrokken geraakt bij het project Stolpersteine, die in verschillende plaatsen op het eiland worden gelegd. In 2001 is door de historische vereniging 'De Motte' het historisch tijdschrift De Uit de oude doos. En als tiener? Welk onderwijs heb je gevolgd? 'Na de lagere school ben ik naar de lts gegaan. Volgens de Cito had ik ook wel naar de mavo en misschien havo kunnen volgen, maar veel van mijn vriendjes gingen naar de lts, dus ik ook. Ik heb het daar goed naar mijn zin gehad. Veel gelachen en leuke leraren, op een enkele uitzondering na. Daarna heb ik voor bouwkunde aan de mts in Rotterdam gekozen. Tekenen was mijn favoriete vak en het idee was daarna hts te volgen en tekenaar of zo mogelijk Je hebt een aantal publicaties op je naam staan. Kun je hierover iets vertellen? Aan tafel met de heren van Sociëteit Rethorica. nummer 8 2014 35

Archievenblad | 2014 | | pagina 35