Agenda 09.30-10.30 uur Inleiding Bert de Vries: PIVOT 10.45-11.45 uur Vier reflecties op Berts visie/verhaal vanuit eigen perspectief 12.00-13.00 uur Discussie zaal met leden van panel o.l.v. Theo Thomassen 13.00-13.45 uur Lunch 14.00- e.v. Reünie PIVOT programma (voor hen die ooit voor PIVOT hebben gewerkt, dus niet per se in dienst van! Aanmelden voor het symposium bij mo@doxis.nl onder vermelding van 'symposium 20 november UvA' (bijzonderheden volgen in bevestigings mail) Deze collegedag vindt plaats op 24 oktober. Hoogleraar inlichtingen- en veiligheidsstudies Bob de Graaff begint de dag met een historisch overzicht van de opkomst van inlichtingenorganisaties tot nu. Historicus Constant Hijzen vervolgt met een college over de institutionalisering van inlichtingendien sten in de eerste helft van de twintigste eeuw, en Ruslandkenner Ben de Jong laat vervolgens zien hoe de KGB te werk ging tijdens de Koude Oorlog. Hoog leraar conflict en veiligheid Beatrice de Graaf besluit de dag met een lezing over terrorisme, de Stasi en de bestrijding van spionage. Deze collegedag vindt plaats op 28 november. Historica Annie Jourdan vertelt over de politicus Napoleon en beantwoordt de vraag waarom Nederland zo bijzonder was voor de keizer. Neerlandica en filosofe Lotte Jensen richt zich in haar college op het Nederlandse verzet tegen Napoleon. Lang is gedacht dat Nederlanders de Franse overheersing gedwee over zich heen lieten komen, maar niets is minder waar. Historicus Wilfried Uitterhoeve houdt een college over de Franse tijd in Nederland en historicus Jeroen van Zanten besluit de dag met een lezing over Willem II en de Slag bij Waterloo. Voorlopig programma Beoogde doelgroep De beoogde deelnemersgroep: studenten; leidinggevende echelon erfgoedinstellingen; PIVOT reüniegan- gers, medewerkers van het Atelier "Documenteren van de samenleving" Collegedagen Historisch Nieuwsblad In 2014 biedt Historisch Nieuwsblad weer een aantal inspirerende college- dagen aan. De collegedagen vormen een unieke gelegenheid om in korte tijd op de hoogte te raken van de nieuwste inzichten rond een historisch onderwerp. Een dag bestaat uit lezingen van vier tophistorici, een lunch, koffie en thee, en dat alles op een prachtige locatie: het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Dit jaar zijn er maar liefst zes bijeenkomsten, met zeer uiteenlo pende thema's. Geheime diensten en spionage Napoleon en Nederland Bron: http://www.historischnieuwsblad.nl/ collegedagen nummer 8 2014 33

Archievenblad | 2014 | | pagina 33