KVAN Nieuws Verslag De voorzitter (Fred van Kan) opent de vergadering om 9.05 uur en heet de aanwezigen welkom. Hij meldt dat agendapunt 4 direct voor de Rondvraag zal worden behandeld. 2. Mededelingen. Voorlichting ICA- jaarvergadering Girona - Sectie SNAAI 8. S@P 9. Archievenblad 11. Sluiting Vergadering: Algemene Ledenvergadering Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland Plaats: De Nieuwe Kolk, Assen Datum: 17 juni 2014 Tijdstip: 9.00 - 10.15 uur 1. Opening De Ketelaarlezing zal plaatsvinden op woensdag 10 december 2014; de lezing wordt gehouden door mw. prof. dr. J.F.T.M. (José) van Dijck. 3. Notulen Algemene Ledenvergadering 16 oktober 2013 Zie http://www.kvan.nl/kvan/ vereniging/verslagen.php De notulen worden goedgekeurd. 5. Financiën: - vaststelling jaarrekening 2013 (zie www.kvan.nl/kvan/vereniging/ financien.php) De jaarrekening wordt goedgekeurd. - Hans Berende verzoekt namens de kascommissie die voor het boekjaar Bij voldoende belangstelling organiseert de Commissie Buitenland een voorlichtingsbijeenkomst voor deelnemers, met aandacht voor de recente ontwikkelingen. Stuur een mail naar buitenland@kvan.nl als je van plan bent om tussen 11 en 15 oktober naar Girona te gaan. Aan de hand van het aantal aanmeldingen wordt beoordeeld of de organisatie van zo'n bijeenkomst zinvol is, of anders deelnemers die dat wensen met elkaar in contact brengen. 2013 uit hem bestond en Geert-Jan van Bussel om de penningmeester décharge te verlenen. De vergadering stemt daarmee in. Tot nieuw lid i.p.v. Van Bussel wordt voor het boekjaar 2014 Aike van der Ploeg benoemd. 6. Relatie KVAN-BRAIN Door het KVAN-bestuur is aan BRAIN voorgesteld om zoveel mogelijk gezamenlijk op te trekken, zowel op commissie- als bestuursniveau. Het BRAIN-bestuur heeft dit nog in beraad. 7. Nieuws uit de commissies/secties - Commissie Onderwijs/Masterclasses Ruud Yap deelt mede dat hij zich terugtrekt uit de commissie. Die bestaat nu nog uit Hanneke van Aalst, Theo Vermeer en Hans Boersma. In september zal de commissie een projectplan voorleggen aan het bestuur; - Commissie KVAN-dagen Vincent Robijn meldt dat er een viertal organisaties zich heeft gemeld als gastarchief voor 2015; de keuze zal vandaag tijdens de plenaire afsluiting bekend worden gemaakt. Dankzij een bijdrage van Stichting Imago was het mogelijk om Luciano Floridi uit te nodigen als keynote en voor de masterclass; - Commissie Archival Solidarity Peter van Beek laat weten dat de evaluatie van het Train the Trainer project in Bangladesh binnenkort aan de ICA gezonden zal worden. Samen met Petra Links (NIOD) zal gekeken worden of een dergelijk project in Rwanda opgezet kan worden. Roelof Braad heeft zich terug getrokken uit de commissie; - Commissie Buitenland Marie-Christine Engels vertelt dat de excursie naar Londen geslaagd was. Graag zou de commissie de volgende keer meer deelnemers werven, zij zullen de promotie dan ook breder insteken. Tips hiervoor zijn van harte welkom. Marianne Loeff informeert of de commissie een voorlichtingsmoment organiseert voor degenen die naar Girona gaan. Fred van Kan wil hier graag in ondersteunen; - Commissie Beroepscode Jantje Steenhuis neemt waar voor Yvonne Bos-Rops i.v.m. haar afwezig heid, en geeft aan dat er momenteel geen verzoeken of klachten liggen. De commissie roept iedereen op om contact op te nemen met de commissie mocht dit nodig zijn; - Commissie Lobby De voorzitter meldt dat deze commissie via Chido Houbraken (niet aanwezig) haar plannen kort voor de ALV aan het bestuur heeft voorgelegd; - Commissie 125-jarig jubileum I.v.m. de afwezigheid van Hildo van Engen meldt de voorzitter dat de eerste stappen m.b.t. het jubileumjaar zijn gezet; Marieke Houtekamer meldt dat er dit jaar geen scriptiemiddag georgani seerd worden. Als nieuwe bestuursleden zijn Tessa Free en Noortje Molenaar toegetreden. Fred van Kan verzoekt de SNAAI om het mentorprogramma op te pakken. Hans Berende geeft aan dat Roelof Braad afscheid heeft genomen van het bestuur. Gisteren is het Jaarboek 'Macht en Onmacht' gepresenteerd, dit is het dunste jaarboek dat ooit verschenen is. Omdat de statuten verouderd waren (ongewijzigd sinds 1978), heeft het bestuur deze aangepast aan de actualiteit. Nadat Hans Berende de strekking mondeling heeft toegelicht, gaat de ALV akkoord. De reserves die S@P heeft wil men gaan inzetten om de oude jaarboeken digitaal beschikbaar te stellen, waarschijnlijk via open access. De redactie van het Archievenblad ontvangt weinig reacties op het blad. De tendens van de laatste jaren is dat het aantal leden en abonnees teruglopen. Vooralsnog blijft het Archievenblad 10 nummers per jaar uitgeven in papieren vorm. 4. Bestuurssamenstelling: - voordracht nieuwe bestuursleden: Petra Links, als opvolger van Pieter Koenders, per okt. 2014 en Maartje van de Kamp, als opvolger van Wouter Daemen (studentlid), per direct. De vergadering stemt in met de voordracht. - voordracht nieuwe voorzitter: Hannie Kool-Blokland, als opvolger van Fred van Kan. De vergadering stemt in met de voordracht van de nieuwe voorzitter Hannie Kool-Blokland. Hannie Kool-Blokland dankt Fred van Kan voor zijn inzet als voorzitter. 10. Rondvraag Hiervan wordt geen gebruik gemaakt. De voorzitter sluit de vergadering om 9.50 uur. nummer 8 2014 29

Archievenblad | 2014 | | pagina 29