Een gemeente of andere organisatie overtuigen van wat het belang is van goed archiefbeheer, welke risico's je kunt lopen als je informatiehuishouding niet op orde is, is soms een kwestie van een lange adem. Eigenschappen als accuraat zijn, scherp blijven, bestuurlijke sensitiviteit en flexibiliteit, kunnen daarbij helpen. Belangrijker vind ik het om, op basis van vertrouwen, contact te houden met de betrokken personen, benader baar te zijn en niet in een ivoren toren te zitten. Mondelinge communicatie, ook het geven van adviezen zonder daarbij je rol als toezichthouder te verliezen, is belangrijker dan een vernietigend rapport. Door de opleiding Middle Management kreeg ik een andere kijk op bijvoorbeeld communiceren en managen. Op het ogenblik volg ik de post-hbo-opleiding Internal Auditing. Hoewel net begonnen, kan ik het nu al iedereen in hetzelfde werkveld aanbevelen. Als archiefinspecteur woonde ik de verga deringen van het Werkverband Gemeen telijke Archiefinspectie (WGA, nu sectie Inspectie onder BRAIN) bij. Ik werd daar vervolgens secretaris en vond dat er veel verbeterd kon worden. Uiteraard deed ik dat niet alleen, maar het lukte wel om de overige bestuursleden enthousiast te krijgen. Werkgroepen werden nieuw leven ingeblazen, leden geworven en de opzet van de bijeenkomsten veranderd. De andere inspectielagen kregen voor taan standaard een uitnodiging en er werd nauwer samengewerkt met het LOPAI. De huidige bijeenkomsten worden nog steeds bijgewoond door een grote groep inspecteurs.' 'Vroeger ging ik vaak naar exposities van kunstenaars, mede uit bewondering voor hun artistieke vrijheid. Ik heb een lichte voorkeur voor het impressionisme maar ook de schilderijen van Ans Markus blijven mij boeien. Dit neemt niet weg dat moderne kunst me eveneens interesseert. Eind jaren zeventig, begin jaren tachtig schilderde ik zelf weleens. Met olieverf maakte ik stillevens of schilderde ze na. Daar is het bij gebleven. Toen ik in Leiden ging werken, raakte ik meer betrokken bij mijn stad. Bij de marine had ik een beetje leren schermen. Toen ik via het Sportbedrijf Leiden een kennismakingscursus schermen voor volwassenen volgde bij een Leidse schermvereniging, was ik opnieuw verkocht. Doordat we vroeg in de avond waren ingedeeld, zagen we jeugdscher- mers oefenen. Het waren er hooguit drie. Dat kan ook anders moet ik gedacht hebben, want voor ik het wist zat ik in het bestuur als penningmeester, commissaris jeugdzaken (nieuwe functie) en deelde het secretariaat. Door het verhuren van de schermuitrus- ting kon deze sport laagdrempelig worden gehouden. Mijn kinderen hebben jarenlang geschermd en leuke prijzen gewonnen. De bloei van met name het aantal jeugdleden was de kroon op ons werk. Na bijna tien jaar werd het tijd om afscheid te nemen en het stokje door te geven aan nieuwe bestuursleden met frisse ideeën. Ter ontspanning kijk ik graag naar kostuum drama's. Niet alleen het verhaal interes seert me, maar ook hoe de scènes zijn Personeelsuitstapje naar Haarzuilens, mei 2004. Met het gezin op wintersport, Ischgl, 2007. hebben we het archief bij deze collega's op de kaart gezet. Wat doe je in je vrije tijd? Wat zijn je hobby's? Samen met man Wil bij een militaire ceremonie, Den Helder, augustus 2007. 36 2014 nummer 2

Archievenblad | 2014 | | pagina 36