Vacature RHC Groninger Archieven Het Regionaal Historisch Centrum Groninger Archieven is het informatiecentrum voor de geschiedenis van stad en provincie Groningen. Archieven, boeken, kranten, kaarten, foto's, films, video's en geluidsopnames vertellen het verhaal van Groningen van de middeleeuwen tot nu. De Groninger Archieven zoeken: Een collectiebeheerder verantwoordelijk voor implementatie van het e-depot (50%) en archiefinspectie (50%) - 36 uur per week We zoeken een medewerker met verschillende kwaliteiten. Eencollectiebeheerder met veel kennis van digitaal archief die tevens een belangrijke taak heeft als archiefinspecteur bij de gemeente Groningen. Door de verdere digitalisering en de ontwikkeling van het e-depot bij de verschillende overheden liggen beide functies in elkaars verlengde. Een belangrijke taak is de implementatie van het landelijk ontwikkelde Rijks e-depot. In die hoedanigheid zal er ook veel landelijk en regionaal overleg zijn. De Groninger Archieven werken hierbij nauw samen met het Drents Archief en het Friese Tresoar. De archiefinspecteur houdt toezicht op en adviseert over het beheer van nog niet overgebrachte archiefbescheiden van de gemeente Groningen. Jaarlijks wordt verslag gedaan van de stand van zaken bij de verschillende diensten. In het algemeen verwachten we van de nieuwe collectiebeheerder een HBO/WO werk- en denkniveau met specifieke kennis van ICT toepassingen. Een archiefdiploma strekt tot aanbeveling evenals ervaring met digitale werkprocessen, digitaalarchiefmateriaalen applicaties binneneenarchiefcontext. Wij verwachten de volgende competenties: goed in organiseren, zelfstandig kunnen werken, goed kunnen documenteren, grote mate van flexibiliteit, creatief, innovatief, oplossingsgericht en goede communicatieve vaardigheden. De Groninger Archieven werken aan een flexibele organisatie met breed inzetbare medewerkers. Daarom kan ook inzet op andere plaatsen binnen de organisatie gevraagd worden. De arbeidsvoorwaardenregeling van de gemeente Groningen is van toepassing. Afhankelijk van opleiding en ervaring vindt aanstelling plaats in schaal 10a of 11. Het betreft een functie van 36 uur in de week (40 uur per week, inclusief ADV). In eerste instantie wordt een contract aangeboden voor 2 jaar met uitzicht op een vaste aanstelling. Verdere informatie is te verkrijgen bij Eddy de Jonge, directeur van de Groninger Archieven. Tel.: 0630262889 Belangstellenden kunnen een sollicitatie richten aan: RHC Groninger Archieven t.a.v. de heer D. Koning: d.koning@groningerarchieven.nl Sollicitatie is mogelijk tot en met 23 december 2013. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld.

Archievenblad | 2013 | | pagina 50