K van KVAN Nieuws 'Big Archives' Call for papers KVAN-dagen 2014 Steeds meer informatie Presentatievormen Voorstel indienen Over de KVAN-dagen De KVAN-dagen 2014 gaan voor 'groot'! Niet alleen kiezen we voor een groter publiek, een grotere locatie en een grotere variatie in sessies, ook het thema is groter dan ooit: 'Big Archives'. Het begrip Big Archives heeft betrekking op de groeiende hoeveelheid informatie die de moderne maatschappij genereert en gebruikt. Met deze giga-archieven worden zowel maatschappelijke belangen gediend, onder meer met betrekking tot veiligheid en gezondheid, als commer ciële belangen. Dit levert ontegenzeg gelijk dilemma's op. Archiefdiensten beslaan een steeds om vangrijker werkgebied. De sector beheert een almaar toenemende hoeveelheid informatie. Maar bewaren we wel de juiste informatie? Is selectie van digitale infor matie eigenlijk nog wel nodig? En voor wie verzamelen en beheren we al die informatie eigenlijk? Digitalisering stelt mensen in staat in deze grote hoeveelheid informatie nieuwe verbanden te ontdekken. Welke eisen stelt dat aan de wijze van beschikbaarstelling? En hoe gaan we daarbij om met gevoelige informatie en het kostenaspect? Kortom: een actueel en breed thema om nieuwe ideeën te presenteren en oude concepten nieuw leven in te blazen. De commissie KVAN-dagen roept iedereen op die zich met informatie en archieven bezighoudt - of zich daarvoor interesseert - een bijdrage te leveren aan de sessies. Deelnemers kunnen kiezen uit een aantal vooraf vastgelegde presentatievormen: 1 Paperpresentatie: traditionele inhoudelijke presentatie van 60 minuten inclusief discussie, waarbij één spreker een onderwerp uitdiept of een actuele ontwikkeling in het werkveld analyseert; 2 Projectpresentatie: sessie van 30 minuten inclusief discussie waarbij minimaal twee sprekers innovatieve projecten presenteren; 3 Inspiratiesessie: inspirerende en beeldende presentatie van 5 minuten door één spreker; 4 Posterpresentatie: informele korte presentatie aan de hand van een poster in een van de publieksruimten; 5 Paneldiscussie: sessie van 60 minuten waarbij een panel van minimaal drie leden discussieert over een gericht vraagstuk onder leiding van een moderator. Stuur voor 15 januari 2014 je voorstel naar bureau@kvan.nl. Elk voorstel dient een inhoudelijke omschrijving van maximaal 250 woorden te bevatten, de namen en contactgegevens van de sprekers en de gekozen presentatievorm. De commissie KVAN-dagen behoudt zich het recht voor om voorstellen af te wijzen of te vragen een voorstel aan te passen. De voorstellen worden beoor deeld op de inhoud, de relevantie in relatie tot het thema en de volledigheid. Voorstellen die na 15 januari 2014 worden ingediend, zullen niet meer in behandeling worden genomen. Tijdens de jaarlijkse KVAN-dagen prikkelen archivarissen, inspecteurs, publieks- adviseurs, record managers en andere professionals werkzaam of studerend in het informatiedomein elkaar met lezingen en discussies. De conferentie zet aan tot verdere inhoudelijke ontwikkeling van de beroepsgroep. De KVAN-dagen 2014 vinden plaats in Assen op maandag 16 en dinsdag 17 juni. Gastheer is het Drents Archief. Congreslocatie is De Nieuwe Kolk. Kijk voor meer informatie op www.kvan.nl of twitter mee met #KVAN14 via @KVANdagen. archivarissen Impressie van de drukbezochte KVAN-dagen 2013 in het Stadsarchief Amsterdam (foto Sjoerd Knibbeler). nummer 10 2013 45 Het Drents Archief, gastheer van de KVAN-dagen 2014 (foto Drents Archief).

Archievenblad | 2013 | | pagina 45