Inhoud 0 0 0 B i Een kwestie van team work. De inventarisatie van VOC-archieven in Jakarta 'De deelnemers vinden elkaar in hun passie voor het vak.' Grens overschrijdend archief symposium Train-de-trainer. Zaaien en oogsten in het Suri naamse archiefwezen Het mag geen verbazing wekken dat de DIV en het archiefwezen in Suriname georganiseerd zijn op een wijze die vergelijkbaar is met hoe het bij de Nederlandse overheid is geregeld. Trek een archiefkast open op een wille keurig ministerie in Paramaribo en je ziet de ordening van dossiermappen conform 'onze' Basis Archief Code. Ook het archiefonderwijs vertoont over eenkomsten, het resultaat van een intensief programma 'train-de-trainer'. 'Er valt nog heel wat te redden.' In gesprek met Roelof Hol Verleden, heden en toekomst. Bangladesh Archives Records Management (1995-2015), Floor Geraedts en René Spork In 2001 en 2002 werkten Frans van Dijk en Louisa Balk, in die tijd verbonden aan het Nationaal Archief, in Indonesië aan het ontsluiten van VOC- archieven. Dat bracht uit dagingen met zich mee, zowel projectmatig als cultureel. Toch zeggen ze eensgezind: 'Het was een ervaring die we niet hadden willen missen Het archiefwezen verandert voortdurend, ook buiten de landsgrenzen. En dus komt een selecte groep archivarissen uit Nederland, België, Duitsland en Luxemburg jaarlijks bij elkaar om informatie uit te wisselen tijdens het 'Internationales Archiefsymposion'. Een gesprek met Peter van Beek, lid van de 'Leitungskreis' voor het symposium. Fransien Smeets Hij had een gelukkige jeugd in Arnhem, studeerde in Amsterdam en maakte archiefcarrière in binnen- en buitenland. Als programma manager Gemeenschappelijk Cultureel Erfgoed heeft Roelof Hol de wereld als werkveld. 'Het gaat erom duidelijk te maken dat de archieven waar Nederlandse sporen in zitten, ook van lokaal belang zijn.' René Spork 04 05 07 13 14 16 18 22 25 26 Van de redactie De archiefervaring Nieuws uit het veld Van Amerika tot Azië. Samenwerking in het kader van Gemeenschappelijk Cultureel Erfgoed, Redactie Archievenblad Een kwestie van teamwork. De inventarisatie van VOC-archieven in Jakarta, Louisa Balk en Frans van Dijk Duurzame digitale geschiedenisbron. Republiek Indonesië zet VOC-archieven online, Hendrik E. Niemeijer 'Een ongeloofelijke meenigte schrift.' Over het traceren van 'archival events' in de VOC-archieven, Nico Vriend Een indirecte archiefrelatie tussen Nederland en Formosa, Charles Jeurgens Het beeld van archivarissen was altijd al slecht, Jan Fernhout 30 31 34 36 38 40 42 43 45 47 49 52 54 Een behouden vaart. Sonttolregisters online beschikbaar, Siem van der Woude Sailing Letters. Buitgemaakte Nederlandse zeepost in een Engels archief, Perry Moree en Dirk J. Tang Het BeNeDeLim-convent: grenzeloze collegialiteit, Fransien Smeets 'De deelnemers vinden elkaar in hun passie voor het vak.' Grensoverschrijdend archiefsymposium, Fransien Smeets Train-de-trainer. Zaaien en oogsten in het Surinaamse archiefwezen, Henk Duits Veni vidi archivio. Een kennismaking met Italiaanse katholieke archieven, Peter Horsman Vrijwilligers: bedankt!, Marcel Duijghuisen Column KVAN Nieuws KVAN Nieuws SNAAI Lab Uitgelezen Agenda Burgerlijke Stand: 'Er valt nog heel wat te redden.' In gesprek met Roelof Hol, René Spork nummer 10 201 3 3

Archievenblad | 2013 | | pagina 3