Nieuws uit het veld Mega-archief in Delftse Harnasch- polder Nieuwe website voor Atria Europese subsidie voor Gemeentearchief Schiedam Jantine Ploeg, stagiaire Reinwardt Academie, aan het werk bij het Stadsarchief Amsterdam (foto Bob Bronshof). deerproject werkt. Stage en afstuderen kunnen op elkaar afgestemd worden. Een student van de Hogeschool van Amsterdam of de Reinwardt Academie die het diploma Archivistiek B wil halen, volgt de minor Archieven (die door beide instellingen gezamenlijk wordt aange boden), voert een afstudeerproject uit met een archivistisch onderwerp en wordt daarin door een archivaris begeleid. Daarnaast moet hij of zij gedurende een half jaar een archivistische stage lopen. De student kiest een stageplaats uit het aanbod van archief-beherende instel lingen, in overleg met de opleiding. De stageperiode in het tweede jaar is tussen eind januari en eind mei 2014. Stageplaatsen hiervoor kunnen worden aangemeld in de maanden september en oktober. Voor de stageperiode in het vierde jaar kunnen de stageplaatsen worden aangemeld in de maanden februari en maart. Ieder jaar wisselt het aantal studenten dat zich opgeeft voor een stage bij een archiefinstelling. Het is dus onzeker of alle aangeboden stage plaatsen in het lopende studiejaar bezet kunnen worden. Stagegevers worden van harte uitgeno digd hun voorstellen te bespreken met de stagecoördinatoren: Marieke de Haan (m.de.haan@hva.nl) en Mirjam Wijnands (mirjam.wijnands@ahk.nl). De gemeenten Delft, Midden-Delfland, Rijswijk en Pijnacker-Nootdorp gaan al hun archieven onderbrengen in een nieuw gebouw in de Harnaschpolder. De archieven liggen nu nog in een monumentaal pand in de Delftse binnen stad, maar daar is de ruimte te klein geworden. Er is in het centrum van Delft geen ander pand te vinden waar alle archiefkasten met papieren stukken passen. In de binnenstad opent de gemeente een Historisch Informatiepunt waar mensen terecht kunnen met vragen over de archieven. Ook de TU Delft en het hoogheemraadschap Delfland willen hun archieven verhuizen naar het nieuwe complex. Bron: www.omroepwest.nl Atria, kennisinstituut voor vrouwen geschiedenis en emancipatie, heeft sinds vandaag een nieuwe website: www.atria-kennisinstituut.nl. De website geeft weer wat Atria in huis heeft en doet zo recht aan beide voor malige organisaties Aletta en E-Quality. Met bijvoorbeeld dossiers, themaspecials en factsheets op het gebied van emanci patie en diversiteit. De (online) bibliotheekcollectie bevat ruim 105.000 boeken en 700 meter digitaal archief, bestaande uit egodocumenten, foto's, objecten, geluidsdragers en oral history interviews. Daarnaast huisvest de site blogs, actualiteiten en de laatste tweets van Atrianieuws. Bron: www.atria-kennisinstituut.nl Gemeentearchief Schiedam ontvangt een subsidie van 25.000 voor een partnerschap in het kader van het programma 'Leonardo da Vinci' (www. leonardodavinci.nl). Dat programma is gericht op verbetering van beroeps onderwijs, zoals in dit geval voor medewerkers in archieven en musea. Leonardo da Vinci maakt op zijn beurt weer deel uit van het programma 'Een leven lang leren' van de Europese Commissie. Dit programma wordt volgend jaar opgevolgd door 'Erasmus+' (2014-2020). Het partnerschap met de titel 'Training the trainers. Dissemination of knowledge on digitisation' heeft een looptijd van twee jaar en is een samenwerking met archieven in Gavle (coördinator, Zweden), Girona (Spanje), Clare County (Ierland), musea in Ogre (Letland) en Boedapest (Hongarije) en de Universiteit van Boras (Zweden). Het doel van het partnerschap is kennisuitwisseling op het gebied van digitalisering van cultureel erfgoed. Op in totaal zes bijeenkomsten in de verschil lende landen worden deelthema's uit gewerkt. De subsidie stelt de partners in staat om te reizen naar deze bijeenkom sten. Voor het Gemeentearchief Schiedam betreft het in totaal 24 zogenoemde mobiliteiten. De resultaten van de bijeen komsten worden vastgelegd in handlei dingen voor gebruik in de dagelijkse praktijk. Ze zullen vrij beschikbaar komen. De startbijeenkomst vindt plaats in oktober in Gavle. In oktober 2014 vindt de bijeenkomst in Schiedam plaats. De deelthema's zijn dan: planning (van nummer 7 201 3 9

Archievenblad | 2013 | | pagina 9