Profiteer Profileer Prioriteer KVAN Nieuws Nieuw S@P jaarboek over 'Inspectie' Gedachten en ha nü rei kin uert voor professionaTiscriïiE van net aichieftoczicht - Strikt genomen gaat het niet over een fusie, maar over een openstellen van de KVAN voor instellingen. Overigens moeten beide 'bloedgroepen' zich wel goed vertegenwoordigd weten; - Het beroepsregister gaat bij een fusie niet van tafel. Het voornemen is tot op heden altijd ook door BRAIN onder schreven; - Hij herhaalt het verzoek van het bestuur om de intentie tot fusie te onder schrijven, maar doet een aangepast voorstel: stel de randvoorwaarden nu niet vast, maar benoem een commissie die zich daarover buigt en die boven dien aandacht geeft aan een goede borging van de belangen van professio nals. Indien het tijdspad tot oktober tekort is, dan moet meer tijd worden genomen. Ella Kok-Majewska merkt op dat de discussie ons probleem laat zien: we zijn zeer bedreven in taal en semantiek, maar we bedoelen hetzelfde. In deze zaak kunnen we geen slagkracht tonen. Zij betreurt dat. De voorzitter concludeert dat het door hem geformuleerde voorstel instemming krijgt van de vergadering en vraagt om kandidaten voor de commissie. Daarop melden zich: Marens Engelhard, Geert-Jan van Bussel, Rienk Jonker, Hannie Kool Blokland, Julia Romijn-Wixley, Theo Thomassen en Ruud Yap. Gezonde mix Geert-Jan van Bussel verzoekt om het woord fusie te schrappen, aangezien het formeel genomen gaat om het open stellen van de vereniging voor instellingen. Theo Thomassen verklaart bereid te zijn aan een commissie deel te nemen. Hij wijst erop dat het onderscheid tussen beroepsbeoefenaren en instellingen niet theoretisch is maar reëel. De voorzitter antwoordt daarop te weten dat beroeps beoefenaar en instelling niet hetzelfde zijn, maar dat in de praktijk beiden heel goed samengaan. Er volgt een discussie of BRAIN terecht van zijn leden kan vragen dat zij de beroepscode onderschrijven. Marens Engelhard onderstreept (als KVAN-lid) nog eens het grote belang van een samengaan. Hij vindt een onderzoek naar de voorwaarden wenselijk. Hij wil het eindpunt nog niet vastzetten. BRAIN kan er goed mee leven als het langer duurt. Ruud Yap stelt dat we allen hetzelfde belang dienen. Elk jaar roepen we tijdens de ALV dat we te weinig leden en slagkracht hebben om onze plannen uit te voeren. Daarom graag een onderzoek naar de mogelijkheden tot fusie. De voorzitter herformuleert het voorstel: het instellen van een commissie die onder zoekt welke vorm van nauwe samen werking mogelijk is, waarbij een instellingslidmaatschap niet wordt uit gesloten. Bert de Vries roept collega-directeuren op om hun medewerkers meer ruimte te geven voor werkzaamheden binnen de KVAN. 5. Rondvraag Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. 6. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 10.15 uur. Lang is er op gewacht, maar nu is het dan eindelijk zover: het S@P jaarboek nummer 13 zal op de 'Dag van de Inspectie' op maandag 7 oktober bij het gemeentearchief in Ede worden gepre senteerd. De boekpresentatie zal plaatsvinden aan het eind van de studiedag vanaf 16.00 uur. Het zal worden aanboden door de voor zitter van S@P aan de gemeentesecre taris van Ede, Richard Wielinga, en aan de leden van het Platform Archiefonderwijs en -onderzoek, bestaande uit dr. Els van den Bent (Reinwardt Academie), prof. dr. Charles Jeurgens (Universiteit van Amster dam) en drs. Hans Waalwijk (Hogeschool van Amsterdam). De regelingen rond het archieftoezicht zijn de laatste jaren sterk in beweging. Over het thema inspectie was nog maar weinig achtergrondinformatie vastgelegd en er waren wettelijke veranderingen aan staande. Het (langverwachte) jaarboek 13 heeft weliswaar niet de pretentie een handboek archiefinspectie te zijn, het geeft echter wel een goed beeld van een tussenstand, een combinatie van inspectie- oude-stijl en recente vernieuwingen. Een gezonde mix dus om het vak te over denken, te bediscussiëren en verder te ontwikkelen. Het boek draagt de titel: Profiteer - Profi leer - Prioriteer. Gedachten en handreikin gen voor professionalisering van het archieftoezicht (ISBN/EAN 978-90-71251 37-5, ca. 256 pp.). Op de website van S@P is al een kijkje te nemen in de inhoudsop gave (www.archiefpublicaties.nl). nummer 7 2013 37

Archievenblad | 2013 | | pagina 37