Burgerlijke stand Ria van den Heuvel-Habraken Geboren: Is voor jou het glas halfvol of halfleeg? 'Ik ben vrij positief ingesteld en houd dus graag het glas (half)vol. Een voor beeld heb ik niet voorhanden, maar in feite geldt dit in allerlei situaties.' Waar kwam je keuze voor archivistiek vandaan? 3 juli 1951 Boekel (Noord-Brabant) Burgerlijke staat: gehuwd met Ger, 1 dochter (Joëlle) Op ng: archivistiek en doctoraal geschiedenis Werk: provinciaal archiefinspecteur bij het Bureau Interbestuurlijke betrekkingen en toezicht van de provincie Noord-Brabant Met man Ger op vakantie in San Marino, 2006. van de provincie Utrecht naar Noord Brabant. In 1981 kwam ik parttime in dienst als assistent-streekarchivaris bij het toenmalige Streekarchief Langs Aa en Dommel, met als standplaats Veghel. Daarnaast verrichtte ik bij verschillende Noord-Brabantse gemeenten op freelance basis archiefbewerkingsactiviteiten. Vanaf 1982 tot 1993 was ik adjunct- archiefinspecteur bij de archiefinspectie in Noord-Brabant en vanaf 1993 ben ik provinciaal archiefinspecteur. In de periode 1999-2013 was ik tevens provinciaal archiefinspecteur in Limburg. De kennis die ik heb opgedaan door het werken bij en voor diverse gemeenten komt me nog steeds goed van pas in mijn huidige werk als archiefinspecteur.' Je werkt als archiefinspecteur in Noord Brabant. Hoe ziet de Brabantse inspectie eruit? 'De archiefinspectie bestaat uit vijf mensen. Vier inspecteurs (Rutger Suir, Ingmar Koch, Frans van der Horst en ik) en Dorene van der Heijden is onze secretaresse. Ons kantoor is in het provinciehuis in Den Bosch.' Hoe kijk je tegen de ontwikkelingen c.q. uitdagingen aan die spelen binnen de archiefinspectie? Denk aan de Wet revitalisering generiek toezicht (RGT), waarin het archieftoezicht van provin ciale archiefinspecteurs gaat veranderen. Wat betekent dat precies? De Brabantse provinciale archiefinspectie in 2006: Ria van den Heuvel (links), Rutger Suir (boven), Ingmar Koch (onder) en Dorene van der Heijden (rechts). Hoe is je loopbaan verlopen? Geboorteplaats: 'Bij toeval. Ik kwam in dienst bij de gemeente Boekel en moest het archief, van dynamisch tot en met statisch, op orde houden. Een tot op dat moment voor mij volstrekt onbekend terrein. Het eerste archiefstuk dat ik heb opgezocht, was mijn eigen geboorteakte. Ik had in mijn kinderjaren zo vaak moeten horen dat ik volstrekt niet op mijn zussen leek dat ik toen zekerheid wilde hebben. Maar alles klopte en met het verstrijken van de jaren zie ik zelf ook steeds meer overeenkomsten. Om het archief goed te kunnen beheren, ben ik gaan zoeken naar opleidingen op dit terrein en kwam bij de SOD terecht. Aangezien het archivistisch proces mij steeds meer ging interesseren, van begin tot eind, ben ik doorgestoomd naar de archivistiek.' Hoogst gewaardeerde viervoeter Cocu. 'Van 1967 tot medio 1978 heb ik achter eenvolgens gewerkt bij de afdeling Algemene Zaken/DIV van de gemeenten Boekel, Bunnik en Nieuwegein. Met een onderbreking van een paar jaar vanwege het moederschap en onze verhuizing 40 2013 nummer 6

Archievenblad | 2013 | | pagina 40