Inderdaad actief! Ben je in je vrije tijd ook zo druk? 'Ik doe aan fitness, (berg)wandelen en fietsen. In het winterseizoen vind ik skiën heel leuk, wat ook te maken heeft met mijn bewondering voor het bergland schap. Verder mag ik graag een museum, concert of stad bezoeken in binnen- of buitenland. Een stad verken ik het liefste per fiets. Het laatste popconcert dat ik heb bezocht, was van Leonard Cohen, vorig jaar augustus in Gent. Al met al ben ik een vaste bezoeker van de Drunense duinen, De Dolomieten en van uitvoeringen van het Brabants Orkest.' Hou je van lezen of maken alle schrijfsels die je onder ogen krijgt je allergisch voor het lezen van een boek? 'Ik hou van lezen maar de laatste tijd beperkt zich dat tot tijdens de feestdagen of vakanties. Dan kan ik wel meteen 3 of 4 boeken achtereen uitlezen. Mijn voorkeur gaat uit naar onder meer historische romans.' Ga je weleens naar de bioscoop? Welke films hebben je voorkeur? 'Dat is afhankelijk van het soort film. Vaak neem ik me voor om een bepaalde film te gaan zien in de bioscoop, maar kiezen wij uiteindelijk noodgedwongen toch voor de dvd omdat de film intussen uit de roulatie is. Het ontbreekt me op dit moment helaas aan tijd om regelmatig een bioscoop te bezoeken, maar ik hoop dat in de toekomst goed te maken.' Wat is je muzieksmaak? 'Mijn muzieksmaak varieert van popmuziek tot klassiek. Ik heb een voorkeur voor popmuziek uit de zestig en zeventiger jaren, onder andere Bruce Springsteen, Fleetwood Mac en de Beatles. Wat betreft klassiek luister ik onder meer graag naar Dvorak, Haydn of Vivaldi.' Je hebt een mooie foto van een hond aangeleverd. Dat is natuurlijk een huisgenoot? 'Wij hebben een prachtige labrador die luistert naar de naam Cocu. Ik heb me laten overhalen tot de aanschaf van onze hond maar ik zou hem voor geen goud meer willen missen.' Met Rutger Suir voor de ingang van de Citadel, waar tegenwoordig het Brabants Historisch Informatie Centrum gehuisvest is,1994. Met oud-rijksarchivaris Maarten van Boven tijdens de slotavond van het ICA-congres in 2004. geschiedenis. Daar tussendoor volgde ik diverse vakgerichte opleidingen, waar onder SOD I en II en archivistiek. Na de middelbare school mocht ik niet doorstuderen en kreeg ik een baan bij de gemeente Boekel. Ik heb daar altijd met plezier gewerkt en veel geleerd. Ik kreeg daar ook kansen om naast mijn werk gerichte vakopleidingen te volgen. Die kansen heb ik gegrepen. Alle opleidingen die ik nadien nog gevolgd heb, heb ik naast mijn werk gedaan.' Hoe was je als tiener? 'Voor die tijd werd ik wel eens te assertief bevonden. Ik was alleen volgzaam als het echt niet anders kon en/of ik er het nut van inzag. Ik was altijd zeer actief, onder andere bij de Vredesbeweging, als lid en nadien voorzitter van een jongerenkoor, en als secretaresse van een zogenaamde "instuif" voor jongeren. Daarnaast maakte ik feestgidsen voor bruiloften en partijen en deed de wekelijkse verslaglegging van de voetbal wedstrijden van Boekel Sport.' nummer 6 2013 39

Archievenblad | 2013 | | pagina 39