Nieuws uit het veld Nieuwe cultuurorganisatie van en voor Dordrecht Alle mensen Rectificatie De collectie wordt getoond in vaste presentaties en wisseltentoonstellingen in het Dordrechts Museum, Huis van Gijn, Het Hof (heropening eind 2014) en in de openbare ruimte. Het archief is te raadplegen in de studiezaal aan Stek 13, en vanaf eind 2014 in het vernieuwde Hof. Door de samenvoeging is één cultuurorganisatie ontstaan met de vertrouwde merknaam Dordrechts Museum. Alle onderdelen maken hiervan deel uit en dat is terug te vinden in de nieuwe logo's. Voor de bezoekers blijven de aparte locaties herkenbaar en vindbaar als Dordrechts Museum, Huis van Gijn en (straks) Het Hof. Erfgoedcentrum DiEP gaat Regionaal Archief Dordrecht heten. In de vorige editie van het Archievenblad stond vermeld dat de studiedag 'Digitale Collectie Nederland, de grootste gemene deler' plaatsvindt op donderdag 20 juni. Dat is echter niet correct: de studiedag zal plaatsvinden op woensdag 5 juni a.s. Het consortium rond de Digitale Collectie Nederland organiseert deze dag bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed in Amersfoort. Deze studiedag staat in het teken van 'De grootste gemene deler': Wat betekent het voor erfgoedinstellingen om hun metadata beschikbaar te stellen en uit te wisselen? Meer informatie en inschrijven: www.digitalecollectie.nl belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandkoming van het samenwerkingsverband tussen een drietal parochies. In 1992 was de decorandus oprichter en - tot maart 2010 - voorzitter van Heemkunde- vereniging Meerssen. Van Mulken was de drijvende kracht achter het opstellen van de statuten en de grote promotor en stimulator van het verenigingsblad. Sinds 1992 was hij archivaris van diverse parochies, de Gehandicapten Organisatie Meerssen (GOM), diverse muziekgezelschappen en van de provincie Limburg. Er waren overigens meer gedecoreerden dit jaar, zoals Nolda Römer-Kenepa (directeur Nationaal Archief Curcao), A.J. Busch (oud-gemeentearchivaris van Gorinchem), A.J. Gevers en A. Mensema (beiden vroeger werkzaam bij het rijksarchief in Overijssel/HCO). Krista van Loon is aangesteld als archivist bij het Koninklijk Huisarchief. Per 1 juni zal zij beginnen in haar nieuwe functie. Hiervoor was ze voor bijna twee jaar werkzaam als adviseur Historisch Archief bij de Nederlandsche Bank. Van Loon: 'Dit wordt een veelzijdige baan waarin ik met diverse aspecten van het archiefvak te maken zal krijgen. Zowel met de dienstverlening als met de verwerking van afdrachten, het beheer en het bewerken van het archief. 'De redactie wenst haar veel succes. Vanaf 1 januari 2013 zijn Erfgoed centrum DiEP, het Dordrechts Museum, Huis van Gijn en het Centrum Beeldende Kunst samengevoegd tot één organisatie voor kunst, archief en geschiedenis van de stad Dordrecht. Bron: Dordrechts Museum Tijdens de jaarlijkse 'lintjesregen' werden verschillende archivarissen gedecoreerd (foto Vlaascho; Wikimedia Commons). De heer W. van Mulken (76) uit Bunde is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van Mulken heeft sinds 1965 activiteiten ontplooid voor de samenleving op het terrein van streekgeschiedenis, cultureel erfgoed, kerkelijk leven en cultuur. Sinds 1965 was de decorandus publicist van diverse artikelen en boeken en was hij historisch onderzoeker. Van 1992-2000 was de heer Van Mulken kerkmeester en vicevoorzitter van de parochie H. Agnes in Bunde. Hij heeft een nummer 5 201 3

Archievenblad | 2013 | | pagina 9