Bij een discussiebijeenkomst over het archiefbestel, Historisch Centrum Overijssel, 2009. De oudere studenten waren zeer gemotiveerd en hebben mijn referentie kader verbreed. Hans Scheurkogel gaf studieadvies. Hij haalde het beste uit me, legde de lat steeds weer hoger en gaf mij kansen. Ik houd van een stukje uitdaging en van een werkgever die de uitdaging ook ziet (er wordt bij de over heid wel eens te weinig op excelleren aangedrongen, vind ik). Hans Scheurkogel adviseerde mij om een schakeljaar te volgen aan de Universiteit van Amsterdam in de vorm van een 'zwaluw- staartconstructie'. Dit betekent dat het schakeljaar en de modulen van Archivistiek B samen leiden tot de toegang tot de master Archiefweten schap. Hij zei: "Als je een 6 hebt, moet je overwegen of je wel doorgaat en ga door bij een 7 of hoger." Uiteindelijk ben ik in juni 2010 afgestudeerd in archief- wetenschap/Archivistiek A (geschiedenis).' Hoe ben je in de archiefwereld terecht gekomen? 'De manier waarop ik in het archiefveld terechtkwam, is zo bijzonder dat ik dit moeilijk helemaal kan vertellen. Laat ik in het kort vertellen dat mij een foldertje van de Archiefschool werd bezorgd. Toen ben ik naar een beurs in Utrecht geweest, waar onder meer de Archiefschool met een stand stond. Achteraf heb ik gesproken met Geert-Jan van Bussel, maar dat besefte ik pas toen ik hem later weer ontmoette. Tijdens een open dag aan de Archiefschool volgde ook nog een ontmoeting met Diana Oppelaar. Intussen was toen het kwartje gevallen. Vermoedelijk had ik ooit een stapel kapotte borden van Wedgwood op. Het doen leidde ertoe dat ik heerlijk buiten speelde of in de tuin werkte en de nieuwsgierigheid ging gepaard met een honger naar feiten kennis. Het observerende ging gepaard met een interesse in mensen en hun bezigheden. Dat heeft zich later vertaald in een interesse in de werking van archiveringssystemen. Toen ik vorig jaar als archiefinspecteur werkzaam was, constateerde ik dat ik tijdens de gesprekken heel wat observatietech nieken toepaste en dat ik deze onder zoeksgegevens gebruikte bij het opstellen van mijn bevindingen. Niet alleen de feiten werden door mij getoetst, maar ook de kwaliteit in de systemen; daar zocht ik naar en dat benoemde ik altijd. Kwaliteit staat bij mij in een hoog vaandel, daar ga ik voor.' Wat is je huidige gezinssituatie? 'Sinds mei 2009 ben ik getrouwd met een lieve vrouw, Corrie. Ze is werkzaam in de zorgsector.' Wat zijn je hobby's? Wat doe je graag in je vrije tijd? 'In mijn vrije tijd houd ik mij bezig met verschillende hobby's. Ik lees veel boeken. Daarnaast kook en bak ik graag. Ook zing ik tenor op het christelijk jongerenkoor Tehillah te Dordrecht. Verder bezoek ik geregeld klassieke concerten en musea. 'Kwaliteit staat bij mij hoog in het vaandel. Ik geniet erg van onze volkstuin. We huren 150 vierkante meter grond in de Tweede Tol, een gehuchtje op het Eiland van Dordrecht. Op deze volkstuin kweken mijn vrouw en ik eigen groente en wat fruit. Verse groente is niet alleen veel verser dan groente uit de winkel, maar het is ook onbespoten. Het is daarom gezonder en in de tuin ben je altijd in de weer. Het dient meerdere doelen. Beweging haal ik voornamelijk uit zwemmen en fietsen.' Hoe zag je schoolloopbaan eruit? 'Na de mavo en de meao ben ik op de Hogeschool van Amsterdam beland, waar ik Informatiedienstverlening en -management/Archivistiek B studeerde van september 2001 tot juni 2005. nummer 5 2013 43

Archievenblad | 2013 | | pagina 43