en om de sector, in binnen- en buiten land. Zij is altijd aanspreekbaar voor de leden, de pers en de politiek. De vereniging draagt een centrale communicatieboodschap uit 'Musea: ambassadeurs van waarde'. De Museumvereniging is sterk in promotie, denk aan de Museumkaart, het Museumweekend en de Museumnacht. Krachtenbundeling 1 rr iw Iwwm i«g. AntMndflUiijn Nriftnd musea een forum te bieden, diensten te verlenen die musea helpen in hun werkzaamheden en het collectieve imago van musea te versterken. Hierbij hanteert de vereniging enkele principes. De vereniging stelt het belang van de sector centraal. Zij kent haar leden en weet wat er speelt. Zij vormt een hecht netwerk met alle belanghebbenden in Een bundeling van krachten, ook al kan een jurist haarfijn het verschil uitleggen tussen branche- en beroepsorganisatie, lijkt ons niet verkeerd. Het veld is toch al niet groot. Het zou een stevige belangen behartiging (denk bijvoorbeeld aan opleidingen) en promotie moeten opleveren. Lokaal kan een archiefinstel ling communiceren dat ze een app heeft ontwikkeld waarmee ze een prijs heeft gewonnen, als KVAN kun je de bood schap uitdragen dat een x-aantal instellingen locatiegebonden toepas singen heeft ontwikkeld waarvan een groot aantal mensen gebruik maakt. Optreden en naar buiten treden in gezamenlijkheid wordt de grote kracht. Marens Engelhard voorzitter van bracheorganisatie BRAIN. Fred van Kan voorzitter van beroeps vereniging KVAN en directeur Gelders Archief. koninklijke vereniging van archivarissen in nederland 20 2013 nummer 5

Archievenblad | 2013 | | pagina 20