Inhoud bevoegdheden burgemeester coil Ivaststellen 'Een virtuele onder zoeksruimte die echt aanslaat!' Geesteswetenschappen en digital humanities dagelijks gemeentedecreet opdrachten reglementen schepej De gemeentelijke archiefverordening in de praktijk Vrijwel alle Nederlandse gemeenten hebben een archiefverordening vastgesteld. De wijze waarop deze wordt uitgevoerd én gecontroleerd, vertoont echter grote ver scheidenheid. Maak kennis met de gemeentelijke archiefverordening in de praktijk. Uitvoeringsprogramma Archiefvisie van start 1 'Historische belangstel ling is het leukst als die met anderen kan worden gedeeld.' In gesprek met Gerard Venner In de zomer van 2012 sloegen het Meertens Instituut en het Huygens ING, samen met de Digitale Bibliotheek voor de Nederlandse Letteren, het Instituut voor Nederlandse Lexicologie, de Koninklijke Bibliotheek en een aantal universiteitsbibliotheken, de handen ineen. Onder de titel Nederlab startten zij een groot onderzoek naar veran deringspatronen in de Nederlandse taal en cultuur. Een bijzonder project. Na intensief bestuurlijk overleg is het zover: eind 2012 werden de handtekeningen gezet onder het Archiefconvenant 2012-2016, met als bijlage een innovatieagenda op hoofdlijnen. Nu is het werkveld weer aan zet: we gaan aan de slag! Bennie Blom Hij is nieuwsgierig van aard, zingt graag en was al op jonge leeftijd historisch geïnteresseerd. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Gerard Venner van zijn hobby zijn beroep heeft kunnen maken. Een portret. Fransien Smeets I 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 'Een virtuele onderzoeksruimte die echt aanslaat!' Geesteswetenschappen en digital humanities, Petra Links en Ivo Zandhuis 12 De gemeentelijke archiefverordening in de praktijk, Bennie Blom 16 Uitvoeringsprogramma Archiefvisie van start, Anouk Baving en Robbert Jan Hageman 18 In actie voor een Keuls handschrift, Ruerd de Vries 19 Voor vernietiging vatbaar? Kansen en bedreigingen voor particuliere archieven, Theo Vermeer 20 Archiefopleiding UvA wordt erfgoedopleiding, Theo Thomassen 22 In memoriam Gustaaf van der Feijst, Jef Jansen 23 Column 24 Uitgelezen 31 Agenda 33 Burgerlijke Stand: 'Historische belangstelling is het leukst als die met anderen kan worden gedeeld.' In gesprek met Gerard Venner, Fransien Smeets nummer 2 201 3 3

Archievenblad | 2013 | | pagina 3