"Je moet op nieuwe manieren aansluiting vinden bij de groeiende belangstelling voor geschiedenis" In gesprek met Jeanine Otten Ze studeerde tekenen en kunstgeschiedenis, maar maakte furore in het archiefwezen. Tijdens haar loopbaan doorkruiste ze Nederland, om uiteindelijk neer te strijken in het Friese Harlingen. Daar werkt Jeanine Otten bevlogen aan nieuwe vormen van publieksbereik: "Bezoekers komen niet alleen fysiek over de drempel." verschillende lagere scholen gezeten, in Leeuwarden, Bergen op Zoom en in Oldenzaal. Maar toen in verband met onze schoolcarrière een nieuwe verhuizing te bezwaarlijk werd, hebben we achtereenvolgens vier jaar in Oldenzaal en vier jaar in Rossum gewoond. Mijn vader reisde toen op en neer naar de luchtmachtbasis waar hij op dat moment gestationeerd was." "Ons gezin bestond uit vader, moeder en drie kinderen (één meisje en twee jongens), waarvan ik de oudste ben. We schelen onderling niet veel in leeftijd. Mijn broers trokken altijd met elkaar op en deden echte jongensdingen, zoals boomhutten bouwen, fikkie stoken, kikkers vangen en met pijl en boog schieten. Ik deed meer met mijn moeder samen. In de hippe jaren '70 woonden we in het Twentse buurtschap Volthe in een verbouwde boerderij. Daar heb ik goede herinneringen aan." Fransien Smeets Burgerlijke Stand Uit wat voor gezin kom je? Luchtmacht en werd elke twee jaar naar een andere vliegbasis overgeplaatst. Dan verhuisde het gezin mee, van de ene provincie naar de andere. Het was elke keer opnieuw aanpassen aan de nieuwe situatie. Zo heb ik op drie Team museum Het Hannemahuis. Van links naar rechts: Gea jonker, Hugo ter Avest, Jeanine Otten, Pauline van Rijsoort, 2011 (foto Joachim de Ruijter). Waar ben je opgegroeid? "Ik ben in Amsterdam geboren, maar door het beroep van mijn vader heb ik in heel Nederland gewoond. Hij was vlieginstructeur bij de Koninklijke 42 2012 nummer 9

Archievenblad | 2012 | | pagina 42