Agenda Deelname is gratis LIBER Collection Security Conference 29 november 2012 Conferentie Erfgoed Games: level 2 Web Archiving: Theorized Practices Seijlhouwer zal een digitale rondleiding door het archief van Kuyper verzorgen. De discussie over nut en nadeel van archiefdigitalisering voeren we met twee specialisten: Ellen Fleurbaay is hoofd Publieksdiensten van het vooruitstrevende Stadsarchief Amsterdam. Ton Kappelhof heeft een lange staat van dienst als archivaris en historicus, onder meer bij Huygens ING. Hij uitte onlangs publiekelijk zijn zorgen over de onbedoelde gevolgen van digitale dienstverlening. Dit digitaliseringsproject werd mogelijk dankzij een samenwerking van het HDC met Princeton Theological Seminary (USA). U kunt zich aanmelden bij het secretariaat van het Historisch Documentatiecentrum: hdc@vu.nl of (020) 598 52 70. Locatie: Aurorazaal VU Amsterdam, De Boelelaan 1105 Info: http://www.hdc.vu.nl/nl/nieuws- agenda/agenda/2012/Kuyper_digitaal. asp 23 november 2012 Het Nationaal Archief en de Koninklijke Bibliotheek organiseren op vrijdag 23 november een internationale conferentie over collectieveiligheid in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd. De conferentie wordt gehouden in LIBER-verband (Ligue des Bibliothèques Européennes de Recherche/Association of European Research Libraries) en is de 4e in een reeks die gestart is in 2002 in Kopenhagen. In tegenstelling tot de 3 vorige conferenties richt de komende bijeenkomst zich niet alleen op bibliotheken, maar op bibliotheken én archieven! Locatie: Koninklijke Bibliotheek, Den Haag Info: www.kb.nl/en/node/15911 Deelname is gratis Op 29 november 2012 organiseert FARO, het Vlaams steunpunt voor cultureel erfgoed, de conferentie 'Erfgoed Games Level 2'. Tijdens de conferentie, opvolger van de succesvolle editie in 2008, brengt FARO een aantal (internationale) best practises naar Brussel. Met deze conferentie wil FARO aantonen dat games een aantoonbare meerwaarde hebben voor de erfgoed sector. De sprekers op de conferentie zullen het hebben over speltechnieken, cultureel erfgoed, Web 2.0 games, alternative reality games, location based games, citygames, storytelling, video- spelelementen, games in het museum, het erfgoed van de oorlog gaming, online offline games en social games. Het programma is een mix van best practices en inspirerende voorbeelden die soms heel origineel, creatief en haalbaar zijn. Tijdens de conferentie kun je ook zelf spelen in de gamezone en in contact komen met de makers van de games. Inschrijven kan tot 15 november 2012 via het online aanmeldformulier (http://www.faronet. be/kalender/conferentie-erfgoed- games-level-2). Let op: Het aantal plaatsen is beperkt! Locatie: FARO, Priemstraat 51, Brussel Kosten: 35,00 pp. (inclusief informatie map, lunch en receptie) 13 december 2012 Op 13 december 2012 organiseert het 'Amsterdam Centre for Cultural Heritage and Identity' een seminar over webarchivering. De voertaal is Engels. Tijdens dit seminar wordt ingegaan op de vraag waarom het ontwikkelen van een 'Web Archiving Theory' nodig is om de verspreiding van webarchiverings- praktijken en hun implicaties voor toekomstig onderzoek uit te leggen. Sprekers zijn Dana Diminescu (directeur van Fondation Maison des sciences de l'homme), Niels Bruegger (directeur van het Centre for Internet Research), Julien Masanes (directeur van de Internet Memory Foundation), en Richard Rogers (professor New Media and Digital Culture aan de Universiteit van Amsterdam). Aanmelden kan door het sturen van een mail naar T.Navarrete@ uva.nl. Locatie: Regentenkamer, UvA Bijzondere Collecties, Oude Turfmarkt 129, Amster dam Info: http://cchi.uva.nl/research/digital- heritage/seminar-digital-heritage/ seminars-digital-heritage.html Deelname is gratis nummer 9 2012 41

Archievenblad | 2012 | | pagina 41