Inhoud 11 Archeologie en Archief- zorg: een twee-eiige tweeling (Ver)binden! Informatie architectuur RHC's: op weg naar een gedeelde referentiearchitectuur "Studiezaaldienst is belangrijk voor iedere archiefmedewerker." In gesprek met Aart Vos De KVAN-dagen 2012 kennis, kennissen en kansen In deze bijdrage vergelijken Jetze Dijkstra en Henny Groenendijk de wettelijke grondslagen, de functies, ordeningsprincipes en het beheer van archeologie en archiefzorg met elkaar. Op zeven onderdelen laten zij de verschillen en overeenkomsten zien. Groenendijk en Dijkstra willen meer toenadering zien tussen beide vakgebieden, met als doel meer bewustzijn te kweken bij vakgenoten voor de gezamenlijke opdracht van de archiefvorming. Jetze Dijkstra en Henny Groenendijk Op 1 juli 2012 gaat Aart Vos, wetenschappelijk medewerker bij het Stadsarchief 's-Hertogenbosch, met pensioen. In de Brabantse hoofdstad heeft hij een vruchtbare periode van 31 jaar onderzoek, publicaties en samenwerking achter de rug. De 31 jaar daarvoor zagen er heel anders maar niet minder levendig uit. Een geanimeerd gesprek op zijn oude stageplek in de stad waar hij geboren werd: Utrecht. 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 11 Archeologie en Archiefzorg: een twee-eiige tweeling, Jetze Dijkstra en Henny Groenendijk 17 Open! De KVAN-dagen 2012: kennis, kennissen en kansen, redactie Archievenblad 24 De Zaak... en de Mormonen, Yvonne Bos-Rops 25 (Ver)binden! Informatiearchitectuur RHC's: op weg naar een gedeelde referentiearchitectuur, Roland Bisscheroux en Niklas Odding 29 Erfgoed: politieke identificatie met het verleden, Theo Thomassen 33 Zet de deur van je website verder open, Margreet van Uffelen 35 Onverklaarbaar charmant: Indiase miniaturen op documenten met belastingzegel, René Spork 37 Column 38 Uitgelezen 40 Agenda 41 Burgerlijke Stand: "Studiezaaldienst is belangrijk voor iedere archiefmedewerker." In gesprek met Aart Vos, Floortje Tuinstra In een voorgaand nummer van het Archievenblad heeft Klaartje Pompe een overzicht gegeven van de activiteiten van de Werkgroep Voor bereiding Implementatie e-Depot (WVI). Binnen de WVI is een sectie Architectuur aan de slag om te komen tot een referentiearchitectuur voor de Regionaal Historische Centra (RHC's) en het Nationaal Archief (NA). Het thema 'Open!' stond dit jaar centraal tijdens de KVAN-dagen in Middelburg. In uiteenlopende sessies konden de deelnemers worstelen met een verscheidenheid aan aspecten hiervan: samenwerking, professie, openbaarheid, open data, architectuur en dienst verlening. De redactie van het Archievenblad was aanwezig en peilde sfeer en meningen. Redactie Archievenblad nummer 6 201 2 3

Archievenblad | 2012 | | pagina 3