Van de redactie Colofon Dashboard l&a. V Citaat van de maand Combineer Archieven Portaal Europa op de juiste wijze met de ontwikkelingen rondom het e-Depot, en het archiefland komt in de buurt van een archiefparadijs. Het kan zelfs nog mooier. Wanneer de content te combineren is met README (Retrieving Encoded Archival Descriptions More Effectively) worden context en waardering toegevoegd. Volgens Thomassen is waardering de enige manier om in een groeiende informatiestroom betekenisvolle informatie te kunnen vinden en te kunnen gebruiken. Gewaardeerde informatie is informatie met context. Dat is de toegevoegde waarde die archivarissen en archiefinstellingen kunnen bieden. Zittend aan het stuur, met een schat aan informatie aan boord, overzicht hebbend op die informatie, kijkend naar wat gebruikers willen om hen van de juiste informatie te voorzien. Als het landelijk niet lukt, dan maar Europees. Een portaal waarin content van alle aangesloten archiefinstellingen te zoeken, te sorteren en te filteren is. Inderdaad: als instelling moet je je content aan archiefstandaarden laten voldoen. Wat krijg je daarvoor terug: een groot publieksbereik samen met collega-instellingen, en een volledige controle over welke content je ter beschikking stelt via het Dashboard. Dat is wat Wim van Dongen schrijft over de projecten APEnet en APEx, dat groeide van 12 via 19 (Hongarije en Kroatië staan overigens niet in het landenoverzicht van de cover) naar 29 landen. Lees het artikel samen met - als vanzelfsprekend bent u in de achterzijde geïnteresseerd - de noten. Hans Berende hoofdredacteur@archievenblad.nl "I can see paradise by the dashboard light." Meatloaf Het Archievenblad is een uitgave van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen In Nederland (KVAN). Het Archievenblad verschijnt tienmaal per jaar. Alle leden van de KVAN ontvangen het Archievenblad. Redactie Gabriëlle Beentjes, Hans Berende (hoofdredacteur), Jac. Biemans, Ineke van den Broek, Joris van Dierendonck (eindredactie), Dick Deuzeman, Ton Dijksterhuis, Caroline de Hart, Caroline Leistra, May Scheepers, Fransien Smeets, René Spork, Floortje Tuinstra, Ruud Yap, Ivo Zandhuis. Vaste medewerkers Luud de Brouwer, Charles Jeurgens, Gerrit Kouwen- hoven, Theo Thomassen, Peter Vlot, Aart Vos. Redactieadres Archievenblad Markt 1, 6811 CG Arnhem Telefoon: (026) 352 16 05 E-mail: redactie@archievenblad.nl E-mail persberichten: nieuws@archievenblad.nl Abonnementen en ledenadministratie Wie geen lid is van de KVAN kan het Archievenblad bestellen bij het KVAN-bureau. Ook voor adres wijzigingen kunt u daar terecht. KVAN-bureau Markt 1, 6811 CG Arnhem Telefoon: (026) 352 16 05 E-mail: bureau@kvan.nl Jaarabonnement Nederland 76,50 Buitenland 88,50 Losse nummers 7,80 Product- en personeelsadvertenties Sales Services geeft inlichtingen over tarieven en plaatsing van alle advertenties. Postbus 2317, 1620 EH Hoorn Telefoon: (0229) 21 12 11 Fax: (0229) 27 04 04 E-mail: administratie@salesandservices.nl Ontwerp Infour, marketing en communicatie, Heerlen Opmaak en druk Schrijen-Lippertz Voerendaal/Stein Coverfoto Foto: Maurice Lipsch Fotografie Aap: Suzanne Danelius ISSN 1385-4186 Het volgende nummer van het Archievenblad verschijnt begin juni 2012. 4 2012 nummer 4

Archievenblad | 2012 | | pagina 4