SNAAI Scriptiemiddag Op 14 maart organiseert SNAAI wederom de jaarlijkse scriptiemiddag. Dit jaar zijn we te gast in het BHIC in 's-Hertogenbosch. Tijdens deze middag kun je luisteren naar drie inspirerende alumni van de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit van Utrecht. De sprekers zijn Annemieke Adema, Harco Gorter en Bas Bergervoet. Er wordt naar de toekomst gekeken met het onder werp 'duurzame toegankelijkheid', transitie van archieven maar ook naar de zoekprocessen van gebruikers in een hybride omgeving. Kortom: een zeer inspirerende dag die je niet mag missen! Aanmelden via snaai@kvan.nl. Excursie naar Antwerpen De commissie Buitenland van de KVAN is in september 2011 uit zijn as herrezen. De commissie stelt zich ten doel inter nationale contacten met vakgenoten te bevorderen. Daarnaast zal de commissie geregeld een- of meerdaagse excursies aanbieden. De eerste van deze excursies zal plaatsvinden op donderdag 22 maart 2012 en heeft Antwerpen als bestem ming. Het is een daguitstap die vanuit Nederland per trein begint en eindigt. Op het programma staan twee musea, namelijk het Plantin-Moretus Museum en het recente MAS, Museum Aan de Stroom. In beide musea zal in gids- beurten worden voorzien. Het begin- en eindpunt van de dag is het volledig herschapen station Antwerpen Centraal. Het verzorgen van de inwendige mens is in Antwerpen geen probleem. Wat dat biedt de deeltijdopleiding Operational Auditing aan, op maat voor archief inspecteurs. Drie inspecteurs van verschillende archieven hebben deze opleiding eerder gevolgd en zijn er enthousiast over. De opleiding is ontwikkeld in samenwerking met Molenkamp Consulting Auditing BV. De kerndocenten werken onder meer als hoofd audit, risk manager en controller. De coaching van de praktijkaudits is in handen van Arie Molenkamp RO, tevens de programmaleider. Na volbrenging ontvangen de deelnemers een landelijk erkend diploma van de Stichting Post Hoger Beroeps Onderwijs Nederland. HHS kan BRAIN de opleiding goedkoper en meer op maat voor inspectie aan bieden als meerdere inspecteurs deze tegelijk willen afnemen. Bij een groep van bijvoorbeeld 12 personen bedragen de kosten: 3.900 per persoon (ter vergelijking: de reguliere kosten voor de opleiding bedragen in 2012 5.150 per persoon). Deze kosten zijn exclusief de kosten voor locatie en eventuele catering. Deelnemers zouden, onder de vlag van BRAIN, de locatie eventueel zelf kunnen organiseren. Als de HHS de locatie levert, kost dit +/- 350 euro extra per persoon. Bij voldoende aanmeldingen start de opleiding in oktober/november 2012. Zes inspecteurs hebben al te kennen gegeven interesse te hebben in deelname. Uiterlijke datum voor inschrijving bij bureau BRAIN is 2 april a.s., op de themadag Inspectie van BRAIN. Kosten: 3.900 - 5.150 Info: www.dehaagsehogeschool.nl Cursus 14 maart 2012 Locatie: BHIC, Den Bosch Info: Archief 2.0 22 maart 2012 betreft komt te gelegener tijd een voorstel. Aanmelden kan bij Conny Heemskerk (ccm.heemskerk@gmail. com). Locatie: Antwerpen Info: www.kvan.nl/secties/buitenland.php 26 maart 2012 ArchiefWiki Inklopdag De ArchiefWiki is een groot succes. Hij bevat al verschillende archieftermino logieën, maar ook alle adressen en openingstijden van alle archiefdiensten in Nederland. Sinds kort is de wiki semantisch. En daarmee gaat hij als open data deel uitmaken van het semantisch web. Iedereen kan voortaan de gegevens uit de ArchiefWiki gebruiken in bijvoorbeeld websites, widgets en apps voor smartphones en tablets. De technische basis is gelegd, maar nu moet alle data nog wel worden gesemantiseerd. Dat wil zeggen in het nieuwe datamodel worden gegoten. De komende ArchiefWiki Inklopdag staat dus in het teken van: semantiseren! Locatie: Zeeuws Archief, Middelburg Tijd: officieel van 12.00 uur tot 18.00 uur, maar er is ook vrije inloop Info: www.archiefwiki.org/wiki/Archief- Wiki_Inklopdag_2012 oktober/november 2012 Opleiding Operational Auditing De archiefinspectie heeft de intentie uniformering aan te brengen in haar werkwijze. De sectie inspectie van BRAIN is geïnteresseerd in operational auditing als methode om dit te bewerk stelligen. De Haagse Hogeschool (HHS) nummer 1 2012 37

Archievenblad | 2012 | | pagina 37