Burgerlijke stand Op de kleuterschool (ca. 1972). "Mijn basisschool was de St. Geerte- school in Maarssen - die bestaat nu niet meer - en de middelbare school was College de Klop in Utrecht. Mijn favoriete vakken waren handenarbeid (lekker kleien, foto's ontwikkelen in de doka, dat soort dingen), Engels en geschiedenis. Ik weet nog dat in de brugklas werd gevraagd wat ik wilde worden. Ik zei toen archeoloog. Ik had veel boeken gelezen van Agatha Christie over opgravingen in Egypte, het leek me geweldig spannend. Uiteindelijk ben ik archivaris geworden dus dat ligt er niet zo heel ver vanaf!" "Ik woon nu ruim vijf jaar in Doesburg. Eigenlijk toevallig: we woonden in Maarssen en wilden een huis kopen in een leuk gebied waar de huizenprijzen nog betaalbaar waren. We hebben toen blind op de kaart van Nederland gewezen: Doesburg!" "Het is hier prachtig. Ik ben inmiddels helemaal verknocht aan de Achterhoek, waar Doesburg net op het randje ligt. De rust, de natuur, de geschiedenis. Ik wil hier niet meer weg. Als we zouden verhuizen zou het binnen de Achterhoek zijn. Onze wens is ooit nog een mooi boerderijtje met een stukje bos." "Het liefst gaan we naar Canada en de Verenigde Staten. We zijn er al vaak geweest maar gaan graag ieder jaar terug. De manier van leven spreekt me enorm aan. Het is moeilijk uit te leggen als je er niet bent geweest, maar het is een combinatie van ruimte en vrijheid. Dat maakt mensen meer relaxed, meer easy going en vriendelijker dan hier. Er is prachtige natuur maar als je wilt ben "Ik ben ooit in Malta bij het 'Nationaal Archief' binnengestapt, maar de taalbarrière maakte dat ik daar niet echt iets kon onderzoeken. Ik hou verder wel altijd in de gaten waar ergens een archief zit maar ga niet zo snel naar binnen." Femia (Euphemia Theodora Gerarda) Siero enkele gênante anekdotes waar ik maar liever niet over uitweid." Vertel eens over je schooljaren? Wat doe je het liefst in je vrije tijd? "Ik hou erg van muziek en zou zelf wel muziek willen maken, maar ik kan slechts een beetje, echt een heel klein beetje, gitaar spelen. Cd's schaf ik niet meer aan: we downloaden alles, niet altijd via de formele kanalen moet ik eerlijk bekennen. Daarnaast ga ik graag naar de film maar daar kom ik de laatste jaren te weinig aan toe. Tentoonstellingen zie ik vaak beroeps matig; ik krijg veel uitnodigingen voor exposities waar we op een of andere manier aan hebben bijgedragen. Dat is heel leuk." "De laatste tijd ben ik helemaal 'into' Scandinavische krimi's. Daar vind ik veel ontspanning in. The Killing bijvoorbeeld vond ik geweldig, maar ook The Eagle en Beck. Lekker zonder reclame te bekijken en soms meerdere delen achter elkaar!" Waar woon je nu? Heb je nog wensen? Ga je graag op vakantie? Waar hou je van? je ook zo weer in een stad of winkelcentrum. We vliegen er dan heen en huren een auto - geen camper! - en gaan: héééérlijk." "Een van mijn mooiste vakanties ooit was trouwens een zomercursus aan Christ Church College in Oxford. Ik koos het thema Archief en Bibliotheek. Echt geweldig. We konden als cursisten achter de schermen kijken van het college maar ook bijvoorbeeld van het Bodlean. Dan ook nog slapen op Christ Church en eten in de prachtige eetzaal, bekend van de Harry Potter films. We kregen originele tekeningen van Titiaan en Picasso in handen in het depot van het museum, en inschrijvingen van onder andere Einstein in het archief. Ik zal er zeker nog eens naartoe gaan, ze hebben ieder jaar andere cursussen. Het is een zeer bijzondere ervaring in een typisch Engelse ambiance waar je wereldwijde contacten opdoet." Bezoek je tijdens buitenlandse vakanties andere archieven? Naam: Geboren: 23 december 1968 Burgerlijke staat: partnerschap Studie: directiesecretaresse, Archiefschool Werk: directeur Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers stads- en streekarchivaris Zutphen Hobby's: Canada, creatief bezig zijn met klei en speksteen, films, golfen nummer 9 2011 39

Archievenblad | 2011 | | pagina 39