"We moeten zichtbaar zijn" In gesprek met Femia Siero Burgeriijke Stand Ze is naar eigen zeggen niet carrièregericht, maar heeft inmiddels wél een behoorlijke staat van dienst opgebouwd. Femia Siero is een echte 'bouwer', iemand die steeds iets wil laten ontstaan. Als streekarchivaris heeft ze als doel de archieven zichtbaar te maken, juist in deze tijden van bezuinigingen. "Ik ben geboren in 1968. Als geboorteplaats staat in mijn paspoort Utrecht vermeld, maar dat is alleen omdat er in Maarssen geen ziekenhuis is. Voor mijn gevoel is Maarssen dus mijn geboorteplaats." "Ik ben de jongste, ik heb één oudere broer." Maakt de plaats in het gezin volgens jou wat uit voor je latere ontwikkeling? "Nee, voor mijn gevoel heeft dat geen verschil gemaakt. Als ik uit een groter gezin zou komen of er was meer leeftijdsverschil met mijn broer geweest, dan had het wellicht wel iets uitgemaakt." Deden je ouders vroeger spelletjes met jullie? Welke? "Ja, veel spelletjes en altijd fanatiek. 'We spelen niet voor de gezelligheid maar om te winnen!', zei mijn vader altijd. We speelden Monopoly (duurde vaak uren, ik won nóóit), Stratego (altijd met mijn broer, ik won zelden) en veel kaarten (met oude knopen in plaats van geld, ik won zelden). Later heb ik veel gescrabbeld en dat doen we nog steeds. Vaak gewoon thuis maar ook als we bij mijn ouders op bezoek gaan. Ik kan door dit verleden wel goed tegen mijn verlies... maar win natuurlijk liever." Hebben de werkzaamheden of hobby's van je ouders je beïnvloed? "Mijn ouders hadden eigenlijk geen hobby's; ze waren zelfstandig ondernemer en bijna alles stond in het teken van de zaak. Het bedrijf vijf dagen en de winkel zes dagen per week open. Op zondag als het kon uitpuffen, maar vaak nog even een en ander afhandelen of voorbereiden voor de komende week, zoals de winkel bijvullen. Ik denk dat dat me wel beïnvloed heeft. Ik ben erg zelfstandig opgevoed. Ze hadden nu eenmaal niet altijd tijd voor ons, de kinderen, en dus moest ik mezelf vermaken. We woonden boven de winkel. Het is zelfs zo dat ik vanuit mijn slaapkamer, als de deur openstond, zo de winkel in kon kijken. En dat kon dus andersom ook! Naast mijn slaapkamer was de wc en soms kwamen er klanten naar boven om het toilet te gebruiken. Nee, dat was niet prettig. Mijn ouders stonden eigenlijk dag en nacht voor de klanten klaar en dan heb je haast geen rust. Daardoor ben ik een groot voorstander geworden van een duidelijke scheiding tussen werk en privé." Heb je een eerste herinnering? "Mijn geheugen is helaas heel slecht. Mijn eerste herinnering is denk ik vanaf een jaar of zes, toen ik met mijn moeder een rondvaart maakte helemaal in Amsterdam. De gebouwen, vooral het smalste huis, maakten grote indruk op mij als kleine dreumes." Vertellen je ouders weleens over je kinderjaren? Waar en wanneer ben je geboren? De hoeveelste in het gezin Siero ben je? "Ja, dat ik heel zelfstandig was en nog Femia Siero (foto's part. coll.) Fransien Sme< nummer 9 2011 37

Archievenblad | 2011 | | pagina 37