Agenda Cursus Locatie: de Singel, Antwerpen Info: http://events.ibbt.be/ eindevenement-archipel Deelname is gratis, aanmelden verplicht via: http://events.ibbt.be/eindevenement- archipel/registratie Dag van de Kwaliteit Locatie: Nieuwe Bibliotheek en Kunstlinie, Almere Kosten: 45 euro voor BRAIN-leden en 60 euro voor niet-leden, inclusief lunch en afsluitende borrel Info: www.archiefbrain.nl 10 en 24 november 2011 Workshop strategisch inzetten van social media Locatie: Voorburg Kosten: 775,- Info: www.goopleidingen.nl/strategisch- inzetten-van-social-media nummer 9 2011 35 project werd een langetermijnvisie ontwikkeld voor digitaal archiveren en voor het digitaliseren van bewegend beeld en geluid. Daarbij werden de mogelijkheden van Creative Commons als antwoord op de juridische problemen onderzocht. Tijdens het evenement zullen in de ochtend de belangrijkste bevindingen worden gepresenteerd en in een internationaal perspectief geplaatst. In de namiddag zijn er verschillende parallelsessies waarin de technische realisaties te zien zijn. Bfatrehcvcreüigmg A rcli iefi lutelHuge n Nnlfrland 28 november 2011 De kwaliteit van archieven en omgang met archieven staan centraal in het werk van dienstverleners én archiefinspecteurs. Daarom organiseert BRAIN op 28 november voor beide doelgroepen een groots opgezette studiedag over kwaliteit en landelijke kwaliteitsinstrumenten; de Dag van de Kwaliteit. De dag vindt plaats op twee verassende locaties in Almere; deel nemers worden in de ochtend verwelkomd in de Nieuwe Bibliotheek door de burgemeester van Almere, Annemarie Jorritsma. 's Middags wandelen de deelnemers naar de Kunstlinie, het kunstencentrum van Almere, mooi gelegen aan het water. Aanmelden kan tot vrijdag 18 november bij bureau@archiefbrain.nl. Het lijkt wel of je als organisatie niet meer meetelt als je geen sociale media - zoals Twitter of Facebook - inzet in je communicatie. Uit onderzoek is gebleken dat de inzet van online netwerkomgevingen zeer succesvol kan zijn bij het creëren van banden met je doelgroep(en) en het ontmoeten van vakgenoten. Steeds meer informatieprofessionals, bibliotheken en erfgoedinstellingen maken daarom een account aan bij de verschillende platforms. Binnen organisaties ontbreekt het echter vaak aan voldoende kennis om social media op succesvolle en gestructureerde wijze in te zetten. Veelgestelde vragen zijn dan ook: hoe ga ik van start en met welke zaken moet ik dan allemaal rekening houden?; waarover ga ik communiceren en hoe bereik ik mijn doelgroepen?; wat gaat het me aan inspanningen kosten en vooral ook: wat gaat het m'n organisatie opleveren? GO opleidingen organiseert een tweedaagse workshop waarin u leert hoe u social media - met nadruk op Twitter en Facebook - strategisch kunt inzetten. U houdt daarbij rekening met de doelstellingen en doelgroepen van uw organisatie of afdeling. Uiteraard gaat u ook zelf uitgebreid aan de slag met praktische opdrachten. Na afloop heeft u voldoende handvatten om een eigen plan van aanpak samen te stellen voor het strategisch inzetten van social media. Deze cursus is speciaal bedoeld voor medewerkers van bibliotheken, kenniscentra en erfgoedorganisaties die social media willen gebruiken in hun communicatie met klanten en andere doelgroepen.

Archievenblad | 2011 | | pagina 35