andere organisaties, zoals het convent en DIVA, zodat iedereen er moest zijn. Het was heel gezellig en werkte goed. Verder richtten we SNAAI en de pensionado's op, om ook jonge en oude archivarissen te (blijven) betrekken." "Een organisatie van gepensioneerde archivarissen bleek heel logisch voor een beroepsgroep die een professie kiest voor het leven, zoals archivarissen. Toen ik er in 2006 voor koos om directeur te worden van de bibliotheek, Daarover gesproken: wat heeft je gemotiveerd om die stap te zetten? De bibliotheek is toch vele malen groter... "Zeker. Het HGA had (toen) 34 fte, de bibliotheek 220. De bibliotheek is verspreid over 19 locaties, heeft 108.000 leden. We ontvangen 2,5 miljoen bezoeken, waarvan alleen al 1 miljoen hier in de Centrale Bibliotheek aan het Spui. De grote stad komt hier ook binnen: tijdens de voorjaarsvakantie waren er meer jongeren, die zich soms ook misdragen. Of daklozen en alcoholisten." Opening eerste 'dag van de Haagse Geschiedenis' (Kloosterkerk, 4 november 2005). werd ik door iemand zelfs een verrader genoemd. Archivarissen zijn wat dat aangaat net priesters: ook als ze uittreden blijven ze tot op zekere hoogte altijd een priester." "Het is voor een belangrijk deel toeval. Ik ben nooit bezig geweest met carrièreplanning of jobhoppen. In het Utrechtse ben ik zelfs 12,5 jaar werkzaam geweest. Als je al een bewuste stap in mijn carrière wilt aanwijzen, dan was het de stap om naar Den Haag te gaan." "De toenmalige directeur van de Openbare Bibliotheek ging eerder met pensioen dan verwacht. Het was een tip van de gemeentesecretaris om deze directeursfunctie te overwegen. Ik ben mij er toen in gaan verdiepen en leerde dat de bibliotheek een hele belangrijke sociale functie heeft in de stad. Dat leek mij interessant en ik besloot ervoor te gaan. Het voelde als een horizontale stap, niet als een stap naar boven." Personeelsuitje Haags Gemeentearchief in Amersfoort (5 juni 2001). 38 2011 nummer 5

Archievenblad | 2011 | | pagina 38