Eerst schuren en plamuren, daarna verven Adverteerders en het veld The easy way to knowledge Archieven in het veld Het is duidelijk wat leveranciers te bieden hebben. Ook zij kijken naar ontwikkelingen in het veld en, als het goed is, spelen zij daarop in. Het Archievenblad was benieuwd naar hun blik op ons. De redactie stelde adverteerders van het blad daarom twee vragen. Ten eerste: welke ontwikkelingen zien zij in het archiefwezen? Ten tweede: wat verwachten zij van archiefdiensten en archivarissen? Bij de leveranciers van ontsluitingssystemen werd nog een vervolgvraag gesteld Conservering restauratie Gabriëlle Beentjes, Hans Berende en René Spork 'V Er zijn vele en verschillende leveranciers van producten en diensten. De redactie bracht eigenhandig zes categorieën aan: conservering restauratie; digitalisering van archief; bewerking van archieven; archiefruimte (inrichting en verhuur); ontsluitingssystemen; advisering opleiding. Leveranciers werd eerst gevraagd in welke categorie zij zichzelf - in hoofdzaak - plaatsen. Vervolgens is gevraagd welke trends zij zien en wat zij van archivarissen en archiefdiensten verwachten. Aan in totaal 47 leveranciers werden de vragen voorgelegd, met het verzoek om voor 10 maart in 150 woorden per vraag te antwoorden. Als selectie criterium voor leveranciers werden de adverteerders in het Archievenblad en de Almanak, en sponsoren van de KVAN-dagen van 2010 en 2011 genomen. De Archiefschool, die zich als opleider presenteert, werd niet meegenomen in het verzoek. Hoewel er naast de Archiefschool bedrijven zijn die zich profileren als adviseurs en/of opleiders, kwam in deze rubriek géén reactie binnen. Voor 11 maart reageerden twaalf bedrijven, waarvan tien inhoudelijk. Eén digitaliseringsbedrijf vroeg of er kosten verbonden waren aan het reageren, als zou het gaan om verkapte advertentie inkomsten. Dat was niet het geval. Vervolgens heeft het bedrijf niets meer van zich laten horen. Eén bedrijf wilde een eigen groep voor digitale duurzame dataopslag. Als reactie hierop schreef de redactie dat het een plaats kon krijgen onder 'archiefruimten en archief bewaarplaatsen'. Vervolgens is geen inhoudelijke reactie binnengekomen. Een kleine tien leveranciers op het gebied van conservering restauratie zijn adverteerders en/of sponsoren. Alleen Preservation Technologies B.V. (PT) reageerde op het verzoek. nummer 5 201 1 13

Archievenblad | 2011 | | pagina 13