Tweede bachelor of master aan de UvA toch tegen wettelijk collegegeld Netwerkdag 'Collecties in Brand!' groot succes Joodse slachtoffers ontsloten. Het CABR-archief is omwille van privacy niet zomaar toegankelijk voor iedereen die onderzoek wil doen. Nabestaanden kunnen een brief sturen naar het Nationaal Archief of mailen naar info@nationaalarchief.nl. Evacuatie voorwerpen uit het Schutterijmuseum in Steyl door de brandweer foto H. Hef; bron Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed). burgers, instellingen en bedrijven. Tijdens de netwerklunch ontmoetten erfgoedbeheerders en vertegenwoordigers van de brandweer elkaar per regio. Aan de hand van een aantal vragen brachten zij in kaart welke behoeften en verwachtingen er over en weer heersen. De uitkomsten werden aan het eind van de netwerkdag gepresenteerd. De belangrijkste conclusie is dat er van weerszijden behoefte bestaat aan een deskundig adviseur in de eigen veilig heidsregio die beide partijen bij elkaar brengt. tweede bachelor of master. De regeling is opgenomen in het inschrijvingsbesluit van de UvA. Daarin staat de hoogte van het instellingscollegegeld vermeld en wordt bepaald welke categorieën studenten dit inschrijvingscollegegeld moeten betalen. Ook voor deeltijdstudenten is een regeling getroffen. Aanvankelijk zouden die in de toekomst vierenhalf jaar mogen doen over een driejarige bacheloropleiding. Dat blijft nu (voorlopig) zes jaar. Op 22 maart 2011 vond de derde netwerkdag voor brandweer en vertegenwoordigers van de erfgoedsector plaats. Tijdens deze dag werd het Brand- schadewiel gepresenteerd, dat heldere en beknopte informatie geeft over het voorkomen van brand en welke stappen na een brand moeten worden gezet om verdere schade aan de collectie te voorkomen. Museale instellingen kunnen preventief nog meer doen. Hanna Pennock van het Kenniscentrum Veiligheid van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed: "Musea, archieven en andere instanties kunnen zelfredzaam zijn door een calamiteitenplan en een prioriteitenlijst voor noodsituaties op te stellen. Daarin kan de brandweer ondersteunen. Het is van groot belang dat de brandweer weet waar zich bijzondere collecties bevinden. En het is aan de collectiebeheerders om contacten te leggen met de brandweer en deze kennis uit te wisselen." Zo'n aanpak is des te relevanter gezien de nieuwe koers die de brandweer is ingeslagen. Deze gaat zich meer richten op het voorkómen van incidenten en het vergroten van de zelfredzaamheid van In het vorige Archievenblad was te lezen dat het collegegeld voor studenten die een tweede bachelor of master willen gaan volgen, verhoogd zou worden. De UvA heeft haar besluit aangepast, zodat studenten toch tegen het wettelijk collegegeld een tweede studie kunnen volgen en niet het veel hogere instellingscollegegeld hoeven te betalen. Voorlopig gaat het om een overgangsregeling. "Maar we hopen dat de regeling definitief wordt", zegt Michael Jungen, voorzitter van de CSR. De overgangs regeling is nadrukkelijk bestemd voor UvA-studenten en geldt niet voor studenten van andere universiteiten die naar de UvA komen voor een nummer 4 201 1 9

Archievenblad | 2011 | | pagina 9