Burgerlijke stand Jetze Dijkstra "Ik ben nu drie jaar secretaris en ook een tijdje voorzitter van LOPAI (Landelijk Overleg van Provinciale Archief inspecteurs) geweest. Dat is belangrijk omdat je altijd verbinding moet zoeken met landelijke ontwikkelingen. De eerste functie van LOPAI is die van klankbord en kennisdeling, de tweede functie is om te proberen om met praktische richtlijnen te komen. Verder heb ik negen jaar in de Bijzondere Commissie Archieven van de Raad voor Cultuur gezeten. Voorzitter Moorman van Kappen, een geweldig goede jurist en rechtshistoricus, was de man van de degelijkheid. Max Beekhuis was de woordvoerder van de nieuwe PIVOT- aanpak. Ook vanuit mijn CAS-ervaring was de PIVOT-discussie buitengewoon fascinerend!" "Met Lolke Folkertsma en Frans Scholten schrijf ik over inspectieontwikkeling voor een SAP Jaarboek. Ik schrijf ook over landbouwgeschiedenis in plaatselijke Naam: 22 augustus 1953 Geboorteplaats: Kollum Burgerlijke staat Gehuwd met Frederiek Scholte, twee kinderen Studie(s): HBS-B te Leeuwarden Geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen Hoger Archiefambtenaar aan de Rijksarchiefschool Werk: 1982-1984: bedrijfsarchivaris ziekenfondsen Groningen 1984-1991: verschillende functies bij de Centrale Archief Selectiedienst Winschoten 1986-heden: provinciaal archiefinspecteur; tot 1991 in deeltijd in Groningen, daarna fulltime tevens in Fryslan en Drenthe Hobby's: Groenten- en fruitteelt Bijenhouderij Heb je nog plannen voor de toekomst "Ik vind de rol van provinciaal ambtenaar erg inspirerend. Die toezichtfunctie en het werken voor een brede maatschappelijke organisatie is steeds weer interessant. Het generieker, algemener werken en breder kijken naar overheidsinformatie en informatievoorziening is boeiend. Je ziet het ook vanuit de RO-hoek en de financiële hoek. We zullen er vorm aan moeten geven door er vanuit een bredere context naar te kijken. Dat is een hele omschakeling." Dick Deuzeman redacteur van het Archievenblad voor Friesland. belang van de provincie voorop te stellen met zo breed mogelijk draagvlak voor de hele provincie. Uiteraard met als uitgangspunt de Archiefwet en overige regelgeving. Keuzes moet je dan aan zorgdragers zoals de gemeenten overlaten. Je kunt ze vrijwel nooit dwingen. Bij verschillende belangen en tegenstellingen moet je je houden aan de lijn die wetgeving of algemeen belang voorschrijft." Zit je ook in besturen en commissies? Publiceer je ook? boerderijboeken en heb meegewerkt aan bronnenboeken. Uiteraard zijn er ook de (jaar)verslagen van de inspectie. Als provinciaal ambtenaar sta je wat op de achtergrond. Je naam hoeft niet overal bij." Heb je ook hobby's, schaatsen bijvoorbeeld "Voor een Elfstedentocht ben ik niet goed genoeg. Particuliere ritten schaats ik wel. Daarnaast ben ik een fervent volkstuinder en bij ons huis in Aduard verbouw ik dan ook fruit, groente en sierteelt. Ik houd ook kippen, ben gediplomeerd imker en heb sinds twee jaar bijen. Begonnen met één volk, maar nu heb ik er al vier en ik probeer te groeien tot acht of negen volken. Dus als iemand gebruikte bijenkasten weet, houd ik mij beleefd aanbevolen! Het is een boeiende hobby omdat het moeilijk, onvoorspelbaar en lastig werk is. Imkers zijn vrij individuele mensen die het altijd beter weten. Heel erg betrokken en enthousiast, maar ook behoorlijke somberaars. (Oogsten mislukken haast altijd, maar er zijn wel 200 potjes honing) Je bent wel iets meer aan huis gebonden omdat het niet raadzaam is om in de periode mei-september met vakantie te gaan. Als een volk te snel groeit, knapt het de kast uit. De koningin gaat dan weg met 10.000 bijen. Als je dan thuis bent, kun je ze vaak nog pakken. Frederiek en ik hebben ook nog acht jaar lang een huisje op Vlieland beheerd en onderhouden. Dat was wel heel leuk om te doen." In Kyoto op bezoek bij zoon Arend, najaar 2010. nummer 4 2011 45

Archievenblad | 2011 | | pagina 45