DAGEN Agenda 6 en 1 juni 201 1 Leeuwarden Bijeenkomsten Voorlichtingsbijeenkomst Erfgoed en Europa 6 en 7 juni 2011 KVAN-dagen 2011: Archieven in het veld tussen archieven en het landschap; Herverkavelen: herinrichting van het archieflandschap; Archieven onder en boven het maaiveld: nieuwe technieken, ontwikkelingen en uitdagingen; De paden op de lanen in: archivarissen en archiefdiensten treden naar buiten. Specialisten uit verschillende disciplines zullen daarnaast inspirerende keynotes verzorgen. Bert Loper, directeur van Tresoar, beschrijft in zijn openingslezing de landschappelijke verbeeldingskracht van archieven en collecties. Schrijver Kester Freriks doet verslag van zijn zoektocht naar wildernis in Nederland en beschrijft de onoverbrugbare spanning tussen de chaos van de ruige natuur en de gestructureerde representatie in historische kaarten. Hoogleraar Friese taal- en letterkunde Goffe Jensma stelt het bestaansrecht van archiefdiensten in een gedigitaliseerde wereld ter discussie. Het programma is omlijst met stads wandelingen door het historische centrum van Leeuwarden, de bijzondere muzikale klanken van Sytze Pruiksma en Tjebbe Hettinga, een ontvangst bij de burgemeester van Leeuwarden, een congresdiner in De Koperen Tuin en rondleidingen door het Pier Pander Museum, het Historisch Centrum Leeuwarden en Tresoar. Voor de liefhebbers is er bovendien al op zondagavond 5 juni om 18.00 uur een ontvangst in het Historisch Centrum Leeuwarden, met aansluitend een stadswandeling om Leeuwarden te verkennen. Locatie: Frykse Akademy, het Coulonhus te Leeuwarden Info: www.kvan.nl nummer 4 2011 41 KVAN 19 mei 2011 Tijdens deze door Erfgoed Nederland en het Cultureel ContactPunt/SICA georganiseerde voorlichtingsbijeenkomst wordt praktische informatie gegeven over de taken en functies van de verschillende Europese instituten en de Europese financieringsmogelijkheden voor de erfgoedsector. Alsmaar verder gaande Europese integratie en wet geving beïnvloeden de erfgoedsector steeds meer. Inzicht in Europa is daarom onmisbaar. Naast een inleiding op Europa en een toelichting op het Europees Cultuurprogramma, komen het Grundtvig programma, Burgerschaps programma en de structuurfondsen aan bod. Ook vertellen succesvolle organisaties over hun ervaringen met Europese samenwerkingsprojecten. Locatie: Allard Pierson Museum, Amsterdam Info: www.sica.nl In 2011 vinden de KVAN-dagen plaats in het hoge noorden, dat een schitterend decor vormt voor het thema van dit jaar: Archieven in het veld. In Friesland, het land van de prachtige vergezichten, mooie terpen en sfeervolle historische steden, beschouwen we op 6 en 7 juni het archivistisch veld en het landschap om ons heen. Aan de basis van het programma liggen de inzendingen op de 'call for papers'. 24 van de 47 ingediende voorstellen kregen een plaats in één van de programmalijnen: Landschap en geheugen: relatie

Archievenblad | 2011 | | pagina 41