Als trainer-coach van een dameselftal volleybal in 2003 (foto part. coll.). Sport? "Ik heb altijd gevolleybald maar daar ben ik een jaar geleden mee gestopt. Ik wandel graag en kan eindeloos langs de zee slenteren, met een voorkeur voor de mooie kust boven Bordeaux." De tweede helft van de jaren zestig was de tijd van de nozems. Welke muziekvoorkeur had of heb je? "Ik ben opgegroeid in een periode waarin je moest kiezen tussen de Beatles en de Rolling Stones. Je had een Puch of een Kreidler/Zündapp. Ik behoor tot de categorie die voor de Stones koos en op een witte Puch met Easy Rider stuur door het leven ging. Ik heb nog spijt dat ik die Puch aan een noodlijdend buurmeisje heb gegeven dat na een jaar niet meer mijn buurmeisje was. De collectie lp's (niet alleen Stones overigens) heb ik nog steeds en worden tegenwoordig weer gedraaid! Ik kan mij overigens ook heel goed vermaken met het luisteren naar Mahler, Wagner en andere 'zware jongens'. Op muziekgebied ben ik een omnivoor met als bovengrens 1980." De zomervakantie ligt alweer ver achter ons. Heb je een favoriete plek? "Op vakantie ga ik het liefste met onze Renault Espace naar het land waar die gemaakt is. Vier weken Frankrijk - zon, goed eten, heerlijke rustige natuurcampings en cultuur op alle niveaus - doet ons deugd. De rest van het jaar is het werken met af en toe een kleine uitspatting; een weekendje in een Nederlandse stad doet ons ook goed. Ik ben fan van Parijs en Berlijn." Is politiek een belangrijk item in je leven? "Ik maak mij ernstig zorgen over de algehele politieke situatie. De samen leving is instabiel en het lijkt wel of wij als samenleving steeds meer van incident naar incident hollen. Ik volg de lokale politiek nauwgezet omdat mijn werkplek in het Markiezenhof, de parel en trots van iedere Bergenaar, permanent in de etalage staat. Ik heb zelf geen politieke ambities, al heb ik er wel eens over nagedacht." Het archiefwezen is momenteel volop in ontwikkeling en aan verandering onderhevig. Wat vind je van deze fundamenten in verandering "Informatie is tegenwoordig snel en bereikt je op allerlei manieren. LinkedIn, twitteren, bloggen et cetera. Het zijn allemaal dingen die mij mateloos interesseren en die ik de komende periode ook echt ga oppakken. Het werken met collega-diensthoofden in BRAIN is inspirerend en maakt mijn horizon weer wat breder, want een mens is gauw geneigd om in zijn eigen omgeving te blijven en dat is toch zonde. De realisatie van een nationaal e-depot heeft mijn warme belang stelling en is van levensbelang voor het archiefwezen c.q. de informatie huishouding van Nederland." Hoe zie je de toekomst van de Markiezenhof? "Mijn voorganger - René Bastiaanse, thans directeur van het BHIC in Den Bosch - zei dat het Markiezenhof wereldberoemd is in Bergen op Zoom. Op basis daarvan kan ik voor de komende vijf jaar mijn doel als volgt formuleren: ik zou het prachtig vinden om ervoor te zorgen dat het Markiezenhof wereldberoemd wordt in West-Brabant, om het daarna verder uit te bouwen! Bovendien zou ik graag zien dat de organisatie over vijf jaar op zoveel mogelijk aspecten professioneel bezig is." Fransien Smeets redacteur Archievenblad. Wim Reijnders in zijn werkkamer op het Markiezenhof (foto Markiezenhof). nummer 9 2010 45

Archievenblad | 2010 | | pagina 45