Wim Reijnders in 1968, 1975, 1980, 2000 en 2006 (foto's part. coll.). Hoe ziet je gezin er uit? "Ik heb drie kinderen. Een zoon van 21 die Nederlands en fiscaal recht studeert in Tilburg. Hij is erg actief in de rechtswinkel (stichting juridische EHBO). Daarnaast heb ik een dochter van 20 die geneeskunde studeert in Nijmegen. Zij is voorzitster van het Nijmeegs Studentenorkest en speelt zelf viool. Beiden hebben een vriendje en vriendinnetje dus ook daar wordt de nodige tijd aan besteed! Onze jongste zoon zit op het VWO van het Norbertuscollege in Roosendaal. Hij is ook na een herexamen (Duits) gezakt en doet twee vakken over om alsnog zijn diploma te halen. Dit combineert hij met werken. Zo heeft hij nog een jaar extra de tijd om erachter te komen wat hij echt wil gaan studeren." Waar woon je? "Ik woon in het dorp Wouw (gemeente Roosendaal), waar ook het zomerpaleis van de Markies van Bergen op Zoom heeft gestaan. Ik leef en werk graag in de omgeving Brabant/Zeeland. In deze streek houden de mensen van het goede in het leven. Een natje en een droogje en voor een goede mossel of een volle oester mag je me best roepen. Naarmate ik ouder word (ja echt!) trekt de zee mij steeds meer. Of dat komt door het feit dat ik in Zeeuws- Vlaanderen ben opgegroeid, weet ik niet. Iedereen komt ergens vandaan en op enig moment heb je daar wat mee. Op dit moment woon ik een door onszelf ontworpen huis in de stijl van de Bossche School. Dat is absoluut geen straf. Het ligt tien kilometer van mijn werk in Bergen op Zoom. Ik kan er dus (te) vaak en gemakkelijk naar toe." Wanneer je je opleidingen bekijkt, zie je jezelf dan als een laatbloeier? "Nee, ik zie mezelf niet al een laatbloeier. Ik ben volwassen geworden in een periode dat er veel werkelozen waren. Er wordt nu nog gesproken over een 'lost generation'. Ik heb daar gelukkig niet aan moeten geloven. Wel was het zo dat ik iedere keer voor een nieuwe baan opnieuw moest gaan scholen. Na de Pedagogische Akademie de Vossenberg in Oudenbosch (gouden studententijd!) heb ik twee jaar lesgegeven aan het VMBO. De huishoud school dus, destijds ook wel spinazie- academie genoemd. De basisschool was niet mogelijk omdat er veel te veel onderwijzers waren. Dus maar aan de slag met vaak onwillige jonge meiden! Leer je veel van als jonge vent die denkt dat het belangrijk is om kennis te vergaren. Toen ik daarachter kwam, dacht ik: nou laat ik dan maar geschiedenis MO-A en MO-B gaan doen om op die manier een eerstegraads bevoegdheid te krijgen. Op die opleiding zat de toenmalige gemeentearchivaris van Vlissingen, Christ Peeters. Van hem hoorde ik het eerst over het werken bij een archiefdienst. Overigens is Christ in Bergen op Zoom tijdens een personeelsfietstocht plotseling overleden, nadat hij uit Vlissingen na een conflict over het rapport- Hennekam was weggegaan. Mijn docenten middeleeuwen (Van Kalveen en professor Bredero) moedigden dit edele beroep eveneens aan. Dus ging ik naar de Archiefschool om mij te bekwamen in het ambt van Middelbaar Archiefambtenaar (voetvolk wat niet te vergelijken was met de Hogere Opleiding; daar werd het ruitervolk opgeleid!). Samen met Leen Moerland (nu werkzaam in Goes) en Marije Fijnaut (woonachtig in Tilburg en partner van de beroemde criminoloog) en Ria van den Heuvel (PAI Noord-Brabant) heb ik heel wat uurtjes Binnenplaats van het Markiezenhof in Bergen op Zoom. 42 2010 nummer 9

Archievenblad | 2010 | | pagina 42