"Ik wil het Markiezenhof wereldberoemd maken in West-Brabant" In gesprek met Wim Reijnders Opgegroeid in een ondernemersfamilie leerde hij al vroeg om de handen uit de mouwen te steken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij zich altijd, in studie en werk, een proactief man heeft getoond. Wim Reijnders streeft steeds naar ontwik keling, maar kan ook genieten van de mooie dingen des levens Je bent geboren in Sluis. Uit wat voor soort gezin kom je? "Ik ben afkomstig uit een midden standsgezin in Sluis. Die plaats kenmerkt zich door het feit dat de winkels 364 dagen per jaar geopend zijn (kerst morgen en paasmorgen dicht). Ieder weekend komen er meer dan honderdduizend bezoekers in het stadje, voornamelijk Belgen. Het gezin werd gevormd door vader en moeder met drie jongens. Vader en moeder hadden beiden een zaak (een slijterij en een winkel in luxe artikelen). Mijn vader leeft niet meer. De slijterij is voortgezet door mijn oudste broer en zijn vrouw heeft de andere kant omgevormd tot een kinderkledingzaak. Vorig jaar zijn ze gestopt en het ouderlijk huis wordt nu bevolkt door een grote schoenen firma." Was er ook een ongeschreven regel die je onbewust nog altijd met je meedraagt? "Bij ons thuis, 364 dagen per jaar, was je altijd inzetbaar. Stilzitten was er niet bij. Het devies was: van werken is nog nooit iemand doodgegaan." Is je vrouw ook een Zeeuwse? Wat zijn haar bezigheden? "Mijn vrouw is geboren en getogen in de plaats waar ik nu woon, Wouw. Zij was de eerste die in ons huwelijk een vaste baan had als muzieklerares op een basisschool. Ik had jaarcontracten op twee huishoudscholen waar ik Engels, Nederlands, godsdienst, maatschappijleer, aardrijkskunde, geschiedenis, wiskunde en natuurkunde doceerde! Kortom: van alles wat. Bij iedere leerling die van school ging, gingen er uren voor mij af, dus dat gaf niet veel bestaanszekerheid. Om die reden ben ik in West-Brabant gaan wonen. Mijn vrouw is nog steeds als lerares actief op een basisschool; daarnaast is ze veel bezig met pianomuziek. Ze bezoekt heel graag musea en maakt dan ook dankbaar gebruik van de museumjaarkaart. Ons laatste bezoek was aan het museumkwartier in Utrecht." Fransien Smeets Wim Reijnders als hologram in een van de nissen bij de entree bij het Markiezenhof in Bergen in Zoom. Zo heet de directeur zijn gasten welkom (foto Markiezenhof). nummer 9 2010 41

Archievenblad | 2010 | | pagina 41