Agenda Tentoonstellingen Bijeenkomsten Getuigen van een missie Pers Politie in Amsterdam Digitaal Erfgoedconferentie 2010: Lang Leve Leren! Prettige voorstelling Cursussen Seminar: PDF/A: het verleden, heden en toekomst Memory, Identity and the Archival Paradigm: an interdisciplinary approach t/m 22 januari 2011 In het kader van de herdenkingen van 125 jaar Congo Vrijstaat - de start van de Belgische aanwezigheid in Midden- Afrika - en 50 jaar onafhankelijkheid van Congo loopt op KADOC van 8 oktober tot 22 januari 2011 de tentoonstelling 'Getuigen van een missie'. Die toont bijna 200 foto's van paters, broeders en zusters die België ruilden voor Congo om te getuigen van hun geloof. Ze zijn genomen uit de collecties van religieuze congregaties en missionaire instellingen en uit diverse persoonsarchieven die op KADOC worden bewaard. Locatie: KADOC, Leuven Vanaf 19 november Vanaf 19 november is de expositie 'Pers Politie in Amsterdam' te zien: een coproductie van het Stadsarchief Amsterdam en het Persmuseum. De meest geruchtmakende politiezaken uit de negentiende en twintigste eeuw worden in deze tentoonstelling belicht, zoals de Japanse koffermoord, het Palingoproer en de verdwijning van de 18-jarige Johanna de Nigtere. Als voorproefje op de tentoonstelling komen op de website van het stadsarchief al een aantal zaken aan bod, en kunt u alvast bladeren door stukken uit het rijke Politiearchief. Locatie: Stadsarchief Amsterdam 7 en 8 december 2010 Op 7 en 8 december 2010 organiseren DEN en Erfgoed Nederland de Digitaal Erfgoedconferentie 2010. Het thema van de Digitaal Erfgoedconferentie 2010 is 'Lang Leve Leren!'. Tijdens deze conferentie 2010 staan de digitale ontwikkelingen rond erfgoed en educatie centraal; van onderwijs tot publieksbegeleiding en van kennisoverdracht tot 'lifelong learning'. Tijdens de conferentie wordt ook het Archiefschoolschrift 2 over het e-depot uitgereikt. Locatie: De Doelen, Rotterdam Info: www.deconferentie2010.nl t/m 20 november 2010 In oktober 2010 bestaat Kooman's Poppen theater 50 jaar. Het is daarmee het oudste vaste poppentheater van Den Haag. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft Kooman op 8 oktober 2010 het archief van het Poppentheater overdragen aan het Haags Gemeentearchief (HGA) en organiseert het HGA van 9 oktober tot 20 november 2010 de tentoonstelling 'Prettige voorstelling' over jeugdtheaters in Den Haag. Locatie: Haags Informatie Centrum 2 december 2010 Bij het archiveren van digitale documenten is de digitale duurzaamheid van groot belang. In 2005 is hiervoor de ISO standaard ontwikkeld 19005-1 Electronic document file format for long-term preservation -- Part 1: Use of PDF 1.4 (PDF/A-1). Tijdens dit eerste seminar van DO Consultancy in samenwerking met het PDF/A Competence Center Benelux zullen een achttal sprekers een rondleiding geven door de wereld van PDF/A. Locatie: Concordia Zalen, Woerden Info: www.doconsultancy.com 9 en 10 december 2010 Het Centre for Archive and Information Studies (CAIS) aan de University of Dundee organiseert in december 2010 een conferentie. Het thema is: Memory, Identity and the Archival Paradigm: an interdisciplinary approach. The subthema's zijn: Philosophies of memory, forgetting and time; Remembrance and responsibility; Representation and the un-representable. Als keynote speakers zijn uitgenodigd: David Lowenthal, emeritus-professor aan University College London, en Graham Domini, directeur van de National Archives of South Africa. Locatie: Dundee, Schotland Info: www dundee. ac. uk/cais/memory_ and_identity/ 40l 2010 nummer 9

Archievenblad | 2010 | | pagina 40