r i Inhoud Open archief heeft de toekomst. Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid Digitale ontsluiting prentbriefkaarten kan beter! Duurzame betrouwbaar heid van (elektronische) handtekeningen Burgerlijke Stand: "Ik wil het Markiezenhof wereldberoemd maken in West-Brabant." In gesprek met Wim Reijnders Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid is het grootste audiovisuele archief van Nederland. Zo'n 70 procent vanhetaudiovisuelecultureel erfgoedishier opgeslagen. Daar maakthet archiefvan depublieke omroepenhet grootste deelvanuit.Een kijkje achter de schermen. w- Prentbriefkaarten zijn de laatste jaren volop te vinden in beeldbanken op internet. Vrijwel elk archief laat op deze manier zien wat het in huis heeft. Maar hoe mooi ook, er ontbreekt vaak informatie over andere aspecten van prentbrief kaarten dan alleen de afbeelding. Voor de bewijsfunctie van archiefbescheiden heeft de ondertekening altijd een voorname rol gespeeld. Nu veel organisaties digitaal gaan, komen er vragen: heeft een conventionele hand tekening nog zin en in hoeverre is een elektronische hand tekening duurzaam archiveerbaar? odewijk van Duuren Opgegroeid in een ondernemersfamilie leerde hij al vroeg om de handen uit de mouwen te steken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij zich altijd, in studie en werk, een proactief man heeft getoond. Wim Reijnders streeft steeds naar ontwik keling, maar kan ook genieten van de mooie dingen des levens. Fransien Smeets i 4 Van de redactie 5 De archiefervaring 6 Nieuws uit het veld 11 Open archief heeft de toekomst. Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, Marianne ten Hoedt 19 Het filmarchief en de gekleurde filmgeschiedenis van Jean Desmet, Bregt Lameris 23 Erfgoed op het semantisch web, Saskia Giesbers 25 Digitale ontsluiting prentbriefkaarten kan beter!, Lodewijk van Duuren 29 Duurzame betrouwbaarheid van (elektronische) handtekeningen, Frans Dondorp 33 Een collectiehulpverleningsplan schrijven: hoe doe je dat?, Yvonne van Haagen 35 Column 36 KVAN Nieuws 38 Uitgelezen 40 Agenda 41 Burgerlijke Stand: "Ik wil het Markiezenhof wereldberoemd maken in West-Brabant." In gesprek met Wim Reijnders, Fransien Smeets nummer 9 2010 3

Archievenblad | 2010 | | pagina 3