Axel, 2008. Met 'Willem van der Decken', kapitein van de Vliegende Hollander, tijdens de Open Archievendag. een artikel of een regionaal geschiedenis boek. Een aantal jaren geleden deed ik met Simon Groenveld in de Vlaamse archieven onderzoek naar de strijdtonelen rondom Hulst tijdens de Tachtigjarige oorlog. Heel amusant, Kloosterzande, 30 april 2010. Met de tenorsax, 'uit het vuistje'... interessant en plezant om te doen en ook de samenwerking met deze amicale persoon verliep goed. Onlangs verscheen er van mijn hand een, al zeg ik het zelf, leuk boek van 368 bladzijden over de historie van het dorp Lamswaarde. En het werd goed ontvangen, gezien de verkoopcijfers." Heb je iets met water? "Ik drink zelf liever wijn, dat kun je wel afleiden uit mijn eerdere antwoorden. Alhoewel water op zijn tijd ook lekker kan zijn, vooral op een warme dag. Heb je iets met water? Het kan niet anders dan dat er al vanaf mijn vroege jeugd veel gezwommen werd. Ik groeide op minder dan drie kilometer van de oever van de Westerschelde op. Op mijn zesde had ik mijn eerste zwemdiploma en op mijn veertiende zwom ik al met een aantal vrienden de Westerschelde over. Dat was minder moeilijk dan je nu misschien denkt, als je maar op het goede moment de vaargeul overzwom, op zondag, bij afgaand tij en voor de middag. Die vaargeul is maar 200 meter breed, dan had je het moeilijkste stuk wel gehad. Omdat we altijd bij eb overstaken, kon je daarna drie kilometer over een zandplaat lopen en dan was het bij Rilland nog een stukje zwemmen. Terug gingen we altijd met de boot, die namen we ook mee. Mooie herinneringen bewaar ik ook aan de zomerse dagen in Wissenkerke, op Noord-Beveland. Daar gingen wij als gezin bij mooi weer steevast op zondag heen om te vissen, te zwemmen en te luieren aan de oevers van de Oosterschelde, die toen nog niet afgesloten was door de Kering. Zwemmen deed ik vroeger ook in clubverband. Geen geweldige sportieve prestaties, maar wel fanatiek en één keer heb ik een Zeeuwse kampioenstitel behaald. Vijftig meter onder water zwom ik ooit, of me dat nu nog zou lukken is wel de vraag. Maar sinds ik zo ben afgevallen, gaan de salto's van de duikplank weer als vanouds!" Ineke van den Broek redacteur Archievenblad. Hulst, mei 2010. Interview voor de regionale televisie van Omroep Hulst. nummer 8 2010 57

Archievenblad | 2010 | | pagina 57