Burgerlijke stand Charles Emile Mathilde Buijsrogge (roepnaam: Carlo Buysrogge) 29 oktober 1961 te Hulst Hoger Technisch Onderwijs (tandtechniek) te Brussel, Middelbaar Archiefambtenaar Rijksarchiefschool 's-Gravenhage Archivaris van de gemeente Hobby's: Spelend lid van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia te Kloosterzande Secretaris en actief lid van schutterssociëteit Willem Tell archieven in Middelburg, omdat er geen gemeentearchivaris is. Ik ben voor de verplichte benoeming van een gemeente archivaris in elke gemeente in Nederland." Heb je nog een leven naast je werk? Axel, 2007. Toespraak voor genodigden tijdens de Week van de geschiedenis. te winnen en koning te worden, maar daar heb je een dosis geluk bij nodig. De koning van onze vereniging wordt ieder jaar getooid met een prachtige, achttiende-eeuwse koningsbreuk die onze sociëteit onlangs, nadat die langere tijd kwijt was, terug heeft kunnen verwerven. Niet zozeer het sportieve gebeuren, maar veel meer de gezellige Bourgondische sfeer die zowel in deze vereniging als bij de eerder genoemde muziek aanmerkelijk aanwezig is, vormt de reden voor mij om lid te blijven zolang ik kan. In de wintermaanden houd ik er van om op zaterdag door de Oost Zeeuws-Vlaamse polders te struinen, meestal ten behoeve van een verantwoord jachtbeheer. De wildstand op een verstandige manier op peil houden is belangrijk en als ik daarmee mijn eigen conditie ook wat op niveau kan houden, is dat mooi meegenomen. Ook dit is overigens steeds weer een Bourgondische gebeurtenis en minstens eenmaal per jaar is ons jachtgebied gastheer voor enkele leden van het Koninklijk Huis. En nee, ik vertel niet wie. Tot slot, maar dat vertelde ik al eerder, is het leuk om zelf archiefonderzoek te doen en het resultaat daarvan op een of andere manier vast te leggen en te verspreiden. Dat kan door het geven van een lezing, wat ik een paar keer per jaar doe, maar ook door het schrijven van "Naast het archiefwerk behoort het maken van muziek bij de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia in Kloosterzande, mijn geboorteplaats, tot de hoogtepunten van de week. Op woensdag is er altijd repetitieavond en geregeld, zo'n twintig keer per jaar, treden we ergens op. Tijdens de concerten speel ik mijn partijtje mee op de tweede klarinet. Bij andere gelegenheden, zoals het geven van serenades en bij rondgangen, grijp ik al gauw naar mijn tenorsaxofoon. Ik heb een prachtig instrument. Voor de kenners: een Selmer Mark VI, de Mercedes onder de tenorsaxen, die ik ter plekke kocht op een feestelijke receptie in Toronto, waar ik toevallig tegen iemand aanliep die hem in de kast had liggen en er wel vanaf wilde. Het was nog een heel gedoe om die saxofoon naar Nederland te krijgen, omdat ik er onder geen beding afstand van wilde doen in het vliegtuig, waar de koffer met het instrument maar ternauwernood in het bagagerek in de cabine paste. Met een onderbreking van enkele jaren ben ik spelend lid sinds 1973. Kloosterzande, 30 april 2006. Met de harmonie tijdens een serenade voor de gedecoreerden. Daarnaast ben ik een fanatieke boogschutter en wel in de variant 'de staande wip'. Die staande wip is een vroeger kantelende maar tegenwoordig ook een in een stellage op en neer bewegende prang of dwarsbalk, waarop korte ijzeren pinnen staan met daaroverheen geschoven houten of plastic pluimpjes, de vogels. De hoogte varieert van twintig meter voor de laagste tot vierentwintig meter voor de hoogste vogel. Het is de bedoeling deze vogels er met pijl en boog af te schieten, wat nog niet meevalt. Ik hoop nog een keer 56 2010 nummer 8

Archievenblad | 2010 | | pagina 56