Agenda I I ArchiefWiki Inklopdag Follow An Archive dag Symposium Auteursrechten in de 21e eeuw Tweede Speel- en Deelsessie Semantisch Web (web 3.0) Memory, Identity and the Archival Paradigm: an inter disciplinary approach Digitaal Erfgoedconferentie 2010: Lang Leve Leren! een wand waar aan beide zijden overheden staan met hun best practices. Daaromheen staan bedrijven om hun diensten en producten te presenteren. Locatie: N-B-C congrescentrum Nieuwegein Info: www.waterschapshuis.nl 6 november 2010 Op zaterdag 6 november organiseert Archief 2.0 op het Regionaal Archief Tilburg de eerste ArchiefWiki Inklopdag. De ArchiefWiki is een groot succes! Tijdens de inklopdag gaan we met z'n allen een dagje gegevens inkloppen, maar we gaan ook brainstormen over de wiki. Bovendien maken we er ook gewoon een gezellige dag van! Tijdens de dag, maar eventueel ook tijdens het afsluitende etentje. Tijd en plaats: van 12:00 tot 18:00 uur, Regionaal Archief Tilburg Info: www.archief20.org 12 november 2010 Er is een initiatief gestart door medewerkers van het Zeeuws Archief om aandacht te vragen voor de twitterende archieven en die aan nog meer volgers te helpen. Er is inmiddels al een aardige lijst met archieven die twitteren. Vanwege het internationale karakter (er zijn meer archieven buiten dan in Nederland!) heeft de actie een Engelstalige naam gekregen: Follow An Archive! Er is een weblog (followanarchive.blogspot.com) en natuurlijk een twitteraccount (twitter. com/followanarchive). 16 november 2010 Vereniging de Topografisch Historische Atlas en het Nederlands Fotografisch Genootschap organiseren op 16 november een symposium over auteursrechten. Locatie: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, Amersfoort Info: www.vtha.nl 22 november 2010 De succesvolle sessie bij het Gelders Archief op 6 september jl. krijgt een reprise. Voor de mensen die er toen niet bij konden zijn is er nu een nieuwe kans om veel meer te weten te komen over het semantisch web of web 3.0. Ivo Zandhuis zal opnieuw het spel leiden en Mark Lindeman van Pictura zal met de aanwezigen gaan delen. Locatie: Regionaal Archief Tilburg Info: www.archief20.org 9 en 10 december 2010 Het Centre for Archive and Information Studies (CAIS) aan de University of Dundee organiseert in december 2010 een conferentie. Het thema is: Memory, Identity and the Archival Paradigm: an interdisciplinary approach. De subthema's zijn: Philosophies of memory, forgetting and time; Remembrance and responsibility; Representation and the un-representable. Als keynote speakers zijn uitgenodigd: David Lowenthal, emeritus-professor aan University College London, en Graham Domini, directeur van de National Archives of South Africa. Locatie: Dundee, Schotland Info: www.dundee.ac.uk/cais/memory_ and_identity/ 7 en 8 december 2010 Op 7 en 8 december 2010 organiseren DEN en Erfgoed Nederland de Digitaal Erfgoedconferentie 2010. Het thema van de Digitaal Erfgoedconferentie 2010 is 'Lang Leve Leren!'. Tijdens DE conferentie 2010 staan de digitale ontwikkelingen rond erfgoed en educatie centraal; van onderwijs tot publieksbegeleiding en van kennisoverdracht tot 'lifelong learning'. Locatie: De Doelen, Rotterdam Info: www.deconferentie2010.nl nummer 8 2010 51

Archievenblad | 2010 | | pagina 51