Burgerlijke stand Jeroen Tijhuis Rondleiding bij MESA+, instituut voor nanotechnoiogie, aan de Universiteit Twente. geworden. In 2008 is er onenigheid ontstaan tussen bestuur en fractie. De onenigheid liep flink op en er zijn toen enkele mensen benaderd met de vraag of ze wilden helpen de partijen dichter bijeen te brengen. Uiteindelijk is er onder andere besloten het bestuur te voorzien van fris bloed. Er zijn toen vier nieuwe bestuursleden bijgekomen, waaronder ikzelf, en uiteindelijk is de rust teruggekeerd. Nu ben ik mede verantwoordelijk voor de campagne." Het is algemeen bekend dat jongeren moeilijk te porren zijn voor dit soort werk. Probeer je jongeren bij politiek te betrekken? Hoe? "Ik probeer in mijn handelen ook na te denken hoe we de jeugd van Losser kunnen bereiken. Het is inderdaad moeilijk om jongeren bij politiek te betrekken. Jongeren vinden de politiek niet interessant en denken weinig invloed uit te kunnen oefenen. Maar de politiek beslist wel over dingen uit hun directe omgeving en daarop kunnen zij zeker invloed uitoefenen. Zo proberen wij jongeren te bewegen bij fractie vergaderingen te spreken, zodat ze duidelijk kunnen maken wat ze van bepaalde onderwerpen vinden. Dat kan dan ook worden meegenomen in het standpunt van de CDA-fractie." Zijn er in Losser perspectieven om je verder politiek te ontplooien? Zou je daar iets voor voelen? "Bij de laatste gemeenteraads verkiezingen heeft het CDA in het land flink verloren, maar gelukkig was dit bij ons niet het geval. Wij zijn de grootste partij gebleven, met hetzelfde aantal zetels maar procentueel wel iets meer stemmen. Ikzelf stond op de elfde plaats, maar ik vond mijzelf nog niet klaar voor de gemeenteraad. Hiervoor wil ik eerst eens rustig meekijken en dat doe ik nu vanuit de schaduwfractie. De schaduwfractie is aanwezig bij fractievergaderingen en kan ook meebeslissen over de standpunten van het CDA. Wij worden van alles op de hoogte gehouden om te voorkomen dat iemand met een grote achterstand in de raad terechtkomt. Tot nu toe vind ik het erg interessant om mee te praten, en als ik de kans krijg wil ik in de toekomst wel in de gemeenteraad. En misschien nog wel meer, maar zover wil ik nog niet vooruit kijken. Wie dan leeft, wie dan zorgt." Nog meer privé: je bent onlangs getrouwd. Denk je dat je thuissituatie nog consequenties zal hebben voor je carrière? Zie je jezelf bijvoorbeeld ooit thuis voor kinderen zorgen, in vol- of deeltijd? "Op 28 mei ben ik voor de kerk getrouwd met Daniëlle. Voor de wet waren wij 7 augustus 2009 al getrouwd. Het trouwen heeft op zich voor mij geen consequenties voor mijn carrière. We woonden al ruim zeven jaar samen in De Lutte, een kerkdorp van Losser. Momenteel werken Daniëlle en ik beiden 36 uur. Mochten wij ooit kinderen krijgen, dan kan dat wel degelijk invloed hebben. Maar hoe het plaatje er dan uitziet, is natuurlijk afhankelijk van veel factoren." Naam: 24 april 1979 in Denekamp Burgerlijke staat: 28 mei 2010 getrouwd met Daniëlle Op ng: Informatiedienstverlening en -Management; Archiefwetenschap Huidige functie: 2004-2006 Politieacademie te Zutphen, assistent-mediathecaris 2006-2008 Universiteit Twente, bibliotheektechnisch medewerker 2008-2009 Universiteit Twente, archiefmedewerker 2009-heden Universiteit Twente, recordmanager/coördinator Hoe zie je je toekomst als archivaris? Blijf je het liefst waar je nu bent, of heb je nog meer ambities? "Mijn toekomst als archivaris... Op werkgebied ben ik allereerst nog lang niet klaar bij de Universiteit Twente. Ik zie het als een grote uitdaging om uiteindelijk geheel digitaal te kunnen gaan werken, zodat al het archief digitaal kan worden gearchiveerd. Iedereen die daar belang bij heeft, kan archieven dan vanaf zijn werkplek inzien. Daarnaast hoop ik dat ik over drie jaar mijn master Archiefwetenschap heb behaald, en dat ik met mijn kennis de informatievoorziening op de Universiteit Twente kan verbeteren." Tot slot kijken we nog even tien jaar verder... "Hoe mijn leven over tien jaar uitziet? Ik weet het niet, maar met een goede gezondheid en veel plezier in het leven, komt de rest vanzelf!" Fransien Smeets redacteur Archievenblad. nummer 7 2010 45

Archievenblad | 2010 | | pagina 45