Studiereis van de opleiding IDM naar Bulgarije. Vakantie met vrienden in Bakkum. gecombineerd worden. Ik werd voor beide functies aangenomen en ben in maart 2006 begonnen, op voorwaarde dat ik binnen één jaar alsnog mijn IDM-diploma zou halen. Het diploma behaalde ik in juli 2008, na het schrijven en verdedigen van mijn scriptie. In 2008 werden de bibliotheek en het archief samengevoegd tot de afdeling Bibliotheek Archief (B&A). Tijdens een gesprek met de directeur B&A kwam naar voren dat zich binnen het archief grote veranderingen zouden gaan voordoen, en dat hij op zoek was naar mensen met een hoge opleiding om hier mede vorm aan te geven. Hij vroeg of ik wilde nadenken over een overstap naar de archieftak. Na een korte denkpauze besloot ik om mijn carrière te voort te zetten in het archiefwezen. Die keuze werd mede ingegeven door ontwikkelingen die eraan zaten komen: men wilde een digitaliseringslag maken. Daardoor raakte het archief meteen het stoffige imago kwijt dat het bij mij had. Om te beginnen moest ik natuurlijk het archiefvak leren; ik werd onder hoede genomen door Gerhard Kleinsman. Ook heb ik in die tijd de opleiding 'Archivistiek voor niet-archivarissen' gevolgd aan de Archiefschool. Daar hoorde ik van de master Archivistiek aan de Universiteit van Amsterdam. In 2008 heb ik de kans gekregen om het schakelprogramma voor Archiefwetenschap te volgen aan de UvA. Dit programma heb ik afgelopen studiejaar afgerond en ik hoop volgend studiejaar te starten met de master." Als student Archiefwetenschap ben je lid van SNAAI. Wat betekent een lidmaatschap voor jou en heb je er tot nu toe iets aan gehad? "Toen ik met het schakeljaar Archief wetenschap begon, ben ik meteen lid geworden van de KVAN. Op de website van KVAN zag ik dat er een sectie SNAAI bestond en ook hiervoor heb ik mij direct aangemeld, met het idee om in contact te komen met collega's en zo een netwerk op te bouwen. Zo nu en dan zie ik interessante excursies voorbij komen, maar ik heb daar nog geen gebruik van gemaakt. Een belangrijke oorzaak daarvoor is tijd. Als je vanaf Enschede naar een bijeenkomst wilt, ben je vaak de hele dag kwijt. Maar één dag in de week ben ik al in Amsterdam voor mijn studie en er moet natuurlijk ook nog gewerkt worden... Tijdens de afgelopen KVAN-dagen ben ik benoemd als bestuurslid van SNAAI en ik zal proberen met de overige leden van het bestuur SNAAI nog meer op de kaart te zetten." Wat betreft je vrije tijd ben je politiek actief in het bestuur van het CDA-Losser en stond je op de lijst van de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen 3 maart. Wat maakt het voor jou waardevol om een bijdrage te leveren aan het bestuurlijke proces? "De vader van een vriend van mij heeft in Losser het CDA opgericht, en hij zit ook namens de partij in de gemeenteraad. Tijdens een verjaardag waren we met elkaar in gesprek en ik gaf aan wat er volgens mij moest veranderen in de gemeente Losser. Zo vond ik onder andere dat Losser te weinig doet om jongeren te houden en de gemeente dus steeds verder vergrijst. Van het een kwam het ander en hij vroeg of ik niet een keer bij het CDA wilde komen kijken. Dat heb ik gedaan en daarna ben ik lid Scriptiemiddag van SNAAI in het Stadsarchief Amsterdam, 2010. Trouwfoto met familie, 28 mei 2010. 44 2010 nummer 7

Archievenblad | 2010 | | pagina 44