up Hf nar v#/ Op de kleuterschool. Kampioen met de C3 van DOS'19, 1994. Dit bleek achteraf maar goed ook, want tijdens mijn MAVO-tijd werd mijn moeder ernstig ziek. Ze kreeg borstkanker. Dit betekende dat wij in huis moesten helpen. In de zomervakantie na het MAVO-examen is mijn moeder op 42-jarige leeftijd uiteindelijk overleden. Dat bracht natuurlijk een grote verandering in mijn zestienjarige leven, en ook voor mijn vader die achterbleef met twee puberende kinderen." Op je negentiende jaar ging je naar de beroepsopleiding Informatiedienst verlening en -Management. Hoe kwam je tot deze keuze? "Na de MAVO koos ik voor de MEAO aan het Oosterborch College. Daar heb ik de richting Bedrijfsadministratie afgerond en heb ik veel vrienden leren kennen. Uit deze vriendengroep is ook ons zaalvoetbalteam met de geweldige naam 'Real Koeieloei' ontstaan. Vanaf het begin ben ik al contactpersoon en voorzitter van ons team, dat zelfs een tijdje een fanclub heeft gehad. Behalve zaalvoetballen deden en doen we ook mee aan andere evenementen zoals beachvolleybal, basketbal en de zeskamp tijdens het dorpsfeest. Maar terug naar de MEAO. Ik kwam erachter dat de hele dag met cijfertjes werken niet mijn ding is. En ik wist zeker dat ik verder wilde leren, alleen wat precies was lastiger. Totdat de decaan mij wees op de opleiding Informatiedienstverlening en -Management. Op zijn advies ben ik eens gaan kijken op de open dag van Hogeschool IJselland in Deventer. Een opleiding tot informatiespecialist trok mij wel aan. Ik zag mij al bij een grote multinational informatie verzamelen en rapporten maken voor het management. De opleiding leidt ook op voor bibliothecaris, maar dat leek me toch niet iets voor mij. Ik was ervan overtuigd dat ik in de profitsector terecht zou komen." Maar het liep anders... "In het derde jaar liep ik stage bij de Holland Media Groep in Hilversum. Bij het media-archief heb ik onderzoek gedaan naar een informatiesysteem voor het fotoarchief. Daarnaast deed ik mee met de dagelijkse werkzaamheden, zoals het maken van de knipselkrant, het invoeren en inscannen van foto's en het afhandelen van aanvragen voor foto's en informatie. Na mijn stage kreeg ik de mogelijkheid om hier drie dagen in de week te blijven werken. Ik besloot deze kans te grijpen, maar door te gaan werken kwam ik in tijdnood met de studie. Achteraf gezien was het toch niet te combineren, maar desondanks heb ik er geen spijt van. Het was een geweldige tijd, met onder andere de Grolsch Master Première van the Weddingplanner en de lancering van Me, later veranderd in Yorin en tegenwoordig RTL7. Ondertussen deed ik de nodige werkervaring op." Hoe ben je uiteindelijk bij de Universiteit Twente terechtgekomen? "Na mijn periode bij de Holland Media Groep ben ik me weer gaan richten op mijn studie. Ik moest nog afstuderen en na lang zoeken kon ik een opdracht doen bij de Dollwin Groep in Winterswijk. Daar heb ik de informatiestromen doorgelicht en een voorstel geschreven om deze te verbeteren. Aan het einde van mijn stage had ik nog niet alles goed vastgelegd in een scriptie, maar het bedrijf was toch al tevreden. 'Die scriptie komt nog wel', dacht ik toen. Na mijn afstudeerperiode was het niet gemakkelijk om werk te vinden. Ik ben toen als administratief medewerker begonnen bij Cargill Integra Holland B.V. in Denekamp. Hier had ik al eerder vakantiewerk gedaan. Mijn taken waren het inboeken van facturen, het opstellen en versturen van facturen, en de cijfers bijhouden van Cargill. Na 1,5 jaar moest er iemand uit op de administratie, ik zag de bui al hangen en ben begonnen met solliciteren. Nog voordat bekend werd wie er uiteindelijk moest vertrekken, vond ik een baan als assistent- mediathecaris bij de Politieacademie in Zutphen. Deze functie sloot beter aan bij mijn studie, hoewel ik deze toen nog steeds niet afgerond had. Ook bij de politieacademie heb ik een geweldige tijd gehad, maar na twee jaar ging de lange reistijd me steeds meer tegenstaan." En toen kwam de Universiteit Twente "Precies. Gelukkig zag ik een advertentie van de Universiteit Twente: ze zochten een bibliotheektechnisch medewerker en een medewerker IBL (interbibliothecair leenverkeer). Beide functies waren voor 18 uur per week, maar konden Het tekenen na aflegging van de eed aan de Politieacademie. nummer 7 2010 43

Archievenblad | 2010 | | pagina 43