IS "Wie dan leeft, wie dan zorgt" In gesprek met Jeroen Tijhuis Hij werkt als recordsmanager bij de Universiteit Twente, studeert Archiefwetenschap en is bestuurslid van SNAAI en de lokale CDA-afdeling van de gemeente Losser. Jeroen Tijhuis is een drukbezet man, maar heeft alles onder controle: "Met een goede gezondheid en veel plezier in het leven, komt de rest vanzelf!" Burgerlijke Stand f- te r Jeroen Tijhuis (foto's part. coll.). Fransien Smeets Je bent afkomstig uit Twente. Uit wat voor gezin kwam je? Had je broers en/ of zussen? "Ik ben op 24 april 1979 geboren in Denekamp. In 1981 kreeg ik er twee zusjes bij, Susan en Cecile. Cecile bleek echter een ernstige hartkwaal te hebben en is een dag na haar geboorte overleden." Ging je in Denekamp naar de basisschool? "Op mijn derde ben ik naar de peuterspeelzaal gegaan en vervolgens naar de kleuterschool, de Hilgenhorst. In 1985 hebben mijn ouders een huis gebouwd op het toenmalig nieuwbouw- plan in Denekamp en door deze verhuizing moest ik naar een andere school, de Veldkampschool. Hier kwam ik in een klas met 7 jongens (inclusief mijzelf) en 21 meisjes." Met moeder en zusje Susan. Hoe verliep je vroegste jeugd? "Zonder problemen. Ondanks dat er verder in onze klas niemand bij voetbal zat, wilde ik graag voetballen. Er zijn twee voetbalverenigingen in Denekamp, maar de keuze was snel gemaakt. De hele familie van mijn moederskant had gevoetbald bij DOS'19, de katholieke vereniging, dus daar mocht ik mijn kunsten ook gaan vertonen. Ik moest echter eerst mijn zwemdiploma's halen! De meeste jongens in de klas waren lid van de scouting, dus werd ik ook maar als lid aangemeld. Toch heeft het mij nooit echt gelegen, hutten bouwen en palen aan elkaar knopen. De hikes, het lopen met bepakking en overnachten in tenten, vond ik daarentegen altijd wel erg leuk." Waar volgde je middelbaar onderwijs? "Met de CITO-toets bleek dat ik HAVO-niveau aan zou moeten kunnen. Dus ging ik naar Oldenzaal, naar het Carmelcollege. Op aanraden van de school werd ik getest op dyslexie en dit bleek ik in redelijke mate te hebben. Mede hierdoor heb ik samen met mijn ouders besloten mijn schoolcarrière te vervolgen op de MAVO San Salvator te Denekamp. Uiteindelijk ging mij het leren op de MAVO gemakkelijk af. nummer 7 2010 41

Archievenblad | 2010 | | pagina 41